Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Dronlu maske, mesafe ve sigara denetimi

Dronlu maske, mesafe ve sigara denetimi

Aydın İl Emniyet ve Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından artan koronavirüs vakalarına karşılık vatandaşlara yayalara yönelik dronlu maske, mesafe ve sigara denetimi yapıldı. Polis yasağı ihlal edenlere uyarıda bulundu.

Dronlu, maske mesafe ve sigara denetimi
Dronlu, maske mesafe ve sigara denetimi

İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği ekibine bağlı dron ile havadan, resmi ve sivil polis ekipleri de yerden vatandaşların maske ve mesafe kuralına uyup uymadıklarını kontrol etti. ayrıca drondan yapılan anonslar ile vatandaşlar maske ve mesafe konusunda uyarıldı.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle maske takma zorunluluğunu ve diğer tedbrileri yerine getirmeyenlere yönelik kentte tedbirler artırıldı. Aydın İl Emniyet ve Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği ekipleri, kentin en işlek cadde ve sokaklarında dronla maske takmayanlara yönelik denetimler yaptı. Adnan Menderes Bulvarı, Sevgi Yolu, Atatürk Kent meydanı ve İstasyon bulvarı gibi kentin en kalabalık caddelerinde havadan denetim yapan ekipler ayrıca dron üzerinde bulunan ses sistemi ile de havadan uyarıları sürdürdü.  

Dronlu, maske mesafe ve sigara denetimi
Dronlu, maske mesafe ve sigara denetimi

Dron üzerinden yapılan anonslar da vatandaşlara sürekli “Kıymetli vatandaşlarımız, koronavirüs salgını ile mücadelede ikinci döneme giriyoruz. Artık maske ve mesafeli sosyal hayat dönemindeyiz. Lütfen rehavete kapılmayalım, tedbirleri elden bırakmayalım. Maske takmaya, sosyal mesafeye özen gösterelim ve dikkat edelim” duyurusu yapıldı.

Ayrıca ekipler, resmi polis otosuyla şehir merkezindeki cadde ve sokakları gezerek, vatandaşları sosyal mesafe kurallarına uymaları yönünde çağrıda bulundu. Drone ile maske ve mesafe kurallarını içeren uyarılar yapıldı. Maske takmayan, maskeyi yanlış takan, sosyal mesafe kuralı ve sigara yasağına  uymayanlar drone yardımıyla tespit edilerek uyarılarda bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM