Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Efeler Belediyesinin 4 ayda Yapmadığı işi Aydın Büyükşehir Belediyesi 3 günde yaptı.

Efeler Belediyesinin 4 ayda Yapmadığı işi Aydın Büyükşehir Belediyesi 3 günde yaptı.

Aydın’ın Köşk ve Nazilli ilçelerinin bazı mahalleleri haziran ayında yağan yağmur nedeniyle sel sularından etkilendi. Birçok mahallede evler, hayvan damları ve otomobiller büyük zarar gördü. İlçe belediyeleri bağlı bulundukları mahallelerde zarar gören vatandaşların yardımına koştu. Gerekli çalışmalar yapıldı.

Ancak Efeler ilçesine bağlı kırsal Terziler Mahallesinde bir evin bahçe duvarı hariç. Bu ev Türkiye’de ilk çift kol nakli yapılarak tarihe geçen Cihan Topal’a aitti. Sel anında evin altındaki hayvanlarını telef olmaktan son anda kurtarabildi. Selden sonra bağlı bulunduğu Efeler Belediyesinden herkes gibi o da yardım istedi. Ancak beklediği yardımı alamadı. Yerel basında haber konusu oldu yine ilgilenen olmadı. Cihan Topal, belediye başkanı Fatih Atay’ı bizzat arayarak yardım istedi. Ancak aylar geçti ne arayan oldu ne de soran.

Kara kara düşünen Topal, çareyi Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerine başvurmakla buldu. Aydın Büyükşehir Belediyesi Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla hemen harekete geçerek çaresiz kalan Cihan Topal’ın yardımına koştu. Hemen inceleme ve gerekli çalışmaları yapıldı. İş makineleri mahalleye giderek çalışma başlatıldı. Duvar perde betonu döküldü çalışmalar sürüyor. Şimdi haftada bir park açan Fatih Atay, sel mağduru vatandaşa neden yardım etmedi?

Hani Belediye Başkanı olarak her zaman vatandaşın yanındaydınız. Eğer o vatandaşın imkanı olsa zaten sizden yardım istemezdi. Bu umursamaz tavırlarınızdan dolayı yazık diyorum. Vatandaşın anında yardımına koşan Özlem Çerçioğlu’na ise özverili davranışından dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM