Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

En az vakayla yine ilk sıradayız

En az vakayla yine ilk sıradayız

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, 28 Ağustos-3 Eylül’de illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Açıklanan vaka sayılarında Aydın, en az vaka görülen il unvanını korudu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile 28 Ağustos-3 Eylül haftasına ait illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Aydın, geçen hafta açıklanan vaka sayısındaki, en az vaka görülen il unvanını bu haftada da korudu. Aydın’ın, haftalık haritada en az vaka sayısının 39,59 olduğu görüldü. Önceki hafta 37,44 vaka sayısının, bu haftaki rakama göre bir miktar arttığı da haritada rakamlara yansıdı. Bu rakamla Aydın’ın, son üç haftadır en az vaka görülen iller sıralamasında ilk baştaki yerini koruduğu gözlendi.

VALİ TEŞEKKÜR ETTİ

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, kentin, zirvedeki yerini korumasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Sağlık Bakanlığımızca açıklanan 28 ağustos- 3 Eylül tarihlerini kapsayan 100 bin kişide pozitif vaka sayısında Aydın Türkiye’de 39,59 ile en iyi İl olma konumunu korumuştur. Bu durumun sağlanmasında emeği geçen başta sağlık çalışanları olmak üzere herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kulandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM