Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Engelli ve eski hükümlülere 957 bin liralık destek

Engelli ve eski hükümlülere 957 bin liralık destek

ResimLink - Resim Yükle

AYDIN’da yaşayan 10’u engelli 7’si ise eski hükümlü olan 17 kişiye Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü projesi kapsamında 50 ile 65 bin lira arasında toplam 957 bin liralık destek verildi. Engelli ve eski hükümlüler çeklerini Vali Hüseyin Aksoy’un elinden aldı.

Engelli ve eski hükümlülere 957 bin liralık destek
Engelli ve eski hükümlülere 957 bin liralık destek

10’u engelli 7’si ise eski hükümlü 17 kişinin proje kapsamında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2021/3.Dönem Hibe Desteği Çekleri Aydın Valiliği Toplantı Salonunda yapılan törenle teslim edildi. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, İş Kurumu İl Müdürü Rahmi Terzi ve hibe desteği almayı hak kazanan engelli ve hükümlüler hazır bulundu. 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla 50 bin ila 65 bin lira arsında olan hibe destek çekleri Vali Hüseyin Aksoy tarafından takdim edildi.

“TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİ KUCAKLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Törende konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolaysıyla İş Kurumu İl Müdürlüğünün yaptığı çalışmalarda engelli ve eski hükümlülere proje desteği veriliyor. İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan 17 projeye bugün desteklerini veriyoruz. 50 ila 65 bin lira arasında değişen projelerinin özelliklerine göre katkı sunacağız. Engelli vatandaşlarımızın toplumun ayrılmaz bir parçası olmasını istiyoruz. Bu amaçla kendi ayaklarının üzerinde durabilecekleri, ekonomik hareketliliğini sağlayabilecekleri devletin kurumlarının yapmış olduğu çalışmalardan bir örneğini de burada sunmuş olacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hedefimiz toplumun tüm kesimlerini kucaklamak ve onların sorunlarına çözüm üretmektir. Toplamda 957 bin liralık bir katkı sağlamış olduk” dedi.

“YILIN BÜTÜN GÜNÜ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE BERABERİZ”

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi Terzi ise, “Engelli kardeşlerimize en güzel hediyeyi İş Kurumunun verdiğini düşünüyoruz. Devletimizin imkanlarını ilimizde engelli ve eski hükümlü kardeşlerimiz için seferber ediyoruz.  Bugüne kadar 169 projemiz kabul edildi. Yaptığımız proje destekleriyle Türkiye genelinde ilk 5’in içerisindeyiz. Biz sadece 3 Aralık’ta değil yılın bütün günlerinde engelli kardeşlerimizle beraberiz. 2021 yılı içerisinde 700 engelli kardeşimizde burada iş imkanı bulduk” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Hüseyin Aksoy

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM