Aydın’ın Nazilli İlçesinde jandarmanın bir eve yaptığı operasyonda çok sayıda tabanca ve tabanca imalatında kullanılan malzeme ele geçirildi. Gözaltına alınan İ.Y. işlemlerinin ardından sevke dildiği mahkemece tutuklandı.
Aydın il Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Muammer Aksoy Mahallesinde İ.Y.’ye ait evre silah kaçakçılığı ve tabanca imalatı yapıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda belirlenen eve dün akşam saatlerinde operasyon düzenlendi. Evde yapılan aramalarda
1 elektronik torna tesviye (Namlu açma) Makinası, 11 (Namlusu açık) kurusıkıdan bozma 9mm. tabanca, 1 (Namlusu açık) 7,65 mm tabanca fişeği, 45 tabanca fişeği, 1 ruhsatsız av tüfeği, 10 ağzı açılmış namlu, 25 ateşleme iğnesi, 10 icra yayı ve mili, 1 matkap, 20 matkap ucu, 20 el aleti (Tornavida, Pense vb.), 15 şarjör, 5 tabanca üst kapağı, 5 cep telefonu, 3 tabanca temizleme yağları ele geçirildi. Evde bulunan İ.Y. ise gözaltına alındı. Ele geçirilen silah ve malzemelere el konulurken, gözaltına alınan şüpheli işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.