Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Fırlayan kozalak pikapı küle çevirdi, işçiler canını zor kurtardı

Fırlayan kozalak pikapı küle çevirdi, işçiler canını zor kurtardı

Aydın’ın Karacasu İlçesinde yangını söndürme çalışmaları sürerken kontrol altına alınan yerlerde görüntüler tüyler ürpertti. Kozalağın fırlamasıyla pikap küle döndü, işçiler canını zor kurtardı.

Fırlayan kozalak pikapı küle çevirdi, işçiler canını zor kurtardı
Fırlayan kozalak pikapı küle çevirdi, işçiler canını zor kurtardı

Karacasu’daki orman yangının 3’üncü gününde söndürme çalışmaları sürüyor. Yüzde 90’ının kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarının devam ettiği yangında 450 hektar alanın zarar gördüğü belirtildi. Kızılay ekipleri ise yangının başladığı Alemler mahallesinde çadır kurarak yangında görev alan personelin su ve yiyecek ihtiyacını karşıladı. Soğutma çalışmalarının yapıldığı alanlarda ise orman işçileri yorgun olmasına rağmen çalışmalarına devem etti. DSİ’ye ait iş makineleri ise yanan yerlerde temizleme çalışmaları yapıyor. Yangını duyarak yardıma koçan Aydın dışındaki çevre illerden gelen vatandaşlarda çalışmalara destek olmaya devem ediyor. Vatandaşlar ise traktörlerin arkasındaki tankerlerle 15 kilometre uzaklıkları göletten su taşıyarak çalışmalara destek verdi.

“CANLARINI ZOR KURTARDILAR”

Karacasu’dan gelerek yangın süresi boyunca bölgede çalışmalara destek olan Ömer Faruk Sarıdayı, “Yanan pikap Karacasu Orman İşletme Müdürlüğüne ait. Biz buradayken burası yanmaya başladı ve aşağıya doğru tahliye edildik. O sırada ekipler yukarıdaki yangına müdahale ediyorlardı. Tutuşan çam ağaçlarından sıçrayan kozalakların patlamasıyla bu bölgede yangın başladı. O yangının hızlı bir şekilde yayılmasıyla Orman İşletmeye ait pikap yanmaya başladı.  Yanarak bu hale geldi. İleride de hortumlar vardı onlarda yandı. Pikabın camları eridi. Burada orman işçilerinin kumanyası vardı o sırada herkes onlarıda bırakarak kaçmak zorumda kaldı” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
orman

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM