Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

ResimLink - Resim Yükle
Fotoğraf Yarışması düzenlenecek, kazanana 5 gün tatil

Fotoğraf Yarışması düzenlenecek, kazanana 5 gün tatil

Fotoğraf Yarışması düzenlenecek, kazanana 5 gün tatil

AYDIN’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aydın Kültür ve Turizm Derneği ve Didim Turizm Derneği tarafından ‘Aydın’ın Tarihi Yerleri Fotoğraf Yarışması’ düzenlenecek. Yarışmada dereceye girenler 5 yıldızlı otelde 5 gün tatil yapacak.

Aydın İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Aydın Kültür ve Turizm Derneği, Didim Turizm Derneği işbirliği ile “Aydın’ın Tarihi Yerleri”ni konu alan fotoğraf yarışması düzenleniyor. Yarışmanın amacı içerisinde bulunulan dünyayı ve Türkiye’yi tamamıyla etkisi altına alan Covid-19 salgın sürecinin açık havada daha verimli geçirilmesi dikkat çekmek. Yarışma, sayısal (dijital) kategoride renkli veya siyah beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümden oluşacak.

YARIŞMA KOŞULLARI

Yarışmaya katılım ücretsiz olacak ve seçici kurul ve onların birinci derece yakınları dışında 18 yaş üstü tüm halkımıza, amatör / profesyonel fotoğrafçılara açık. Yarışmaya her fotoğrafçı, Aydın İl sınırları içinde çekilmiş, en fazla 4 adet sayısal (dijital) renkli veya siyah-beyaz eserle katılabilecek. Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren ve/veya bir kısmının kırpılmasıyla oluşturulan fotoğraflar ile renk değiştirme uygulanmış görüntüleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Dereceye girerek ödül alan ve başarılı bulunan (mansiyon alan ve sergilenmeye değer görülen) fotoğraflar Aydın İl Kültür Müdürlüğü, Aydın Kültür ve Turizm Derneği, Didim Turizm Derneği arşivlerinde kalacaktır. Anılan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren hiçbir yer ve muhteva sınırı olmadan eser sahibinin ismi belirtilerek, bu üç paydaşın  tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanılabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için internet, görsel ve yazılı basın organlarında kullanılabilir. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir. Yarışma Fotoğrafları   ” tur.der09@gmail.com ”   adresine gönderilecektir. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 150-300 DPI çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 MB’den az olmamalı, 3 MB’yi de geçmemelidir. Ödül alan ve sergilemeye değer bulunan fotoğraflar yarışma sonrası eser sahiplerinden orijinal boyutlarında ve yüksek çözünürlüklü haliyle istenecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ VE ÖDÜL

Yarışma 1 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 15 Ağustos 2021 tarihinde son bulacak. Sonuçları 25 Ağustos’ta sergi ve ödül töreni tarihi, 1 Eylül’de yapılacak. Yarışmada ilk 3’e girecek olanlar Didim’de 5 Yıldızlı Otelde 2 kişilik 5 günlük tam pansiyon tatil verilecek. Aquasis Deluxe Resort & Spa, Didim Beach Resort & Spa, Maxeria Blue Didyma. İletişim 0 505 388 12 04 / 0 536 767 67 34 e-posta: tur.der09@gmail.com

JÜRİ ÜYELERİ

Didim Kaymakamı Halil Avşar, Onur Tatar -Radyo Televizyon Sinema Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Behiç Alp Aytekin. Demirören Haber Ajansı Aydın Bölge Sorumlusu Burhan Ceyhan, Anadolu Ajansı Bölge Sorumlusu Ferdi Uzun, Aydın Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer, Emekli Genel Cerrahi Uzmanı Levent Çanakkalelioğlu ve Fotoğraf Sanatçısı, Hüseyin Kolayi.

ResimLink - Resim Yükle ResimLink - Resim Yükle
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM