Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Fotoğraf yarışmasında ödüller verildi

Fotoğraf yarışmasında ödüller verildi

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aydın Kültür ve Turizm Derneği ile Didim Turizm Derneğinin ortaklaşa düzenlediği ‘Aydın’ın Tarihi Yerleri’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Kahraman Türk kadınları defilesi de göz doldurdu.

Fotoğraf yarışmasında ödüller verildi
Fotoğraf yarışmasında ödüller verildi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aydın Kültür ve Turizm Derneği ve Didim Turizm Derneği işbirliğiyle kentin tarihi yerlerinin tanıtımı amacıyla fotoğraf yarışması düzenlendi. Yarışmaya Aydın’ın çeşitli yerlerinden amatör fotoğrafçılar tarafından 1000 fotoğraf gönderildi. Gönderilen fotoğraflar önce elenerek sayı 300’e düşürüldü. Jüri üyeleri, 300 fotoğraf içerisinden ilk 3’ü ve özel jüri ödülüne layık görülen bir fotoğrafı belirledi.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Hidayet Sayın Konferans Salonunda yarışmada dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. Programda Kahraman Türk Kadınları ve Cumhuriyet kadınları konulu giysilerin yer aldığı defile yapıldı. Birbirinden güzel ve tarihi kıyafetlerin yer aldığı defile, ödül törenine renk kattı. İzleyenler defileyi ayakta alkışladı.

Fotoğraf yarışmasında ödüller verildi
Fotoğraf yarışmasında ödüller verildi

“KENTİN TANITIMI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Ödül töreninde konuşma yapan Aydın Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fatma Yazıcı, Aydın’a duyduğu sevdanın zamana ve mekana sığmayacağına dikkat çekip tarihi yerlerin daha geniş bir kitleye tanıtımı için fotoğraf yarışması düzenlediklerini söyledi. Amatör fotoğrafçıların birbirinden değerli fotoğraflarla yarışmaya katıldığını dile getiren Başkan Yazıcı, jürinin ilk üçü ve özel jüri ödülünü belirlediğini ve ödülleri teslim etmek üzere bir araya geldiklerini aktardı.

Aydın’ın tarihi güzelliklerini fotoğraf makineleriyle kareleyen bütün katılımcılara teşekkür eden Yazıcı, dernek olarak kentin tanıtımı için çalışacaklarını söyledi.

Aydın İl Kültür Turizm Müdürü Umut Tuncer, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk ve Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru, yarışmanın birincisi İsmail Danyeli, ikincisi Ali Kayabaşı, üçüncüsü Hüseyin Obruklu ve jüri özel ödülünü alan Salih Kuş’a plaketleri verildi. Jüri üyelerine ise teşekkür belgesi verildi. Dereceye girenlere tatil için sponsor olan otel işletmecilerine plaket ve teşekkür belgesi sunuldu. Törenin ardından katılımcılar kokteyle katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Fotoğraf

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM