Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Hastaneye yatacaktı, cezaevine konuldu

Hastaneye yatacaktı, cezaevine konuldu

AYDIN’ın Nazilli ilçesinde yaşayan 26 yaşındaki Sercan Seyyar’a 7 ay önce Nazilli Devlet hastanesinde lösemi teşhisi konuldu. Hastaneye tedavi için gideceği gün tutuklanınca hastane yerine cezaevine konuldu.

Hastaneye yatacaktı, cezaevine konuldu
Hastaneye yatacaktı, cezaevine konuldu

Aydın Adnan Menderes Araştırma ve Uygulama hastanesinde tedavisi devam eden ve on beş günde bir Trombosit alan Sercan Seyyar’a donör bulununca büyük sevinç yaşadı. İlik nakli için gün sayan Seyhan nakil öncesi hastaneye yatış yapmak için 27 Kasım tarihinde Nazilli’den Aydın’a gitmek için yola çıktı. Hastaneye varmadan Emniyet Müdürlüğünden gelen telefonla, ifadesi olduğu gerekçesiyle adliyeye çağrıldı. Hastane yerine ifade vermek için adliyeye giden Seyyar, 8 yıl önce karıştığı bir kavgadan dolayı hakkında verilen 9 yıl hapis cezasının Yargıtay tarafından da onaylanması sonucu tutuklanan lösemi hastası Sercan Seyyar’ın tedavisi yarım kaldı. Baba Bahri Seyyar, “Oğlum cezaevinde ölürse bunun hesabını kim verecek” diye sordu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YARDIM İSTEDİ

Oğlunun cezaevine konulmasıyla tedavisinin yarım kaldığını anlatan baba Bahri Seyyar (57) cezaevi koşullarında oğlunun hayati risk taşıdığını bu nedenle de, tedavisinin devam edebilmesi için oğluna elektronik kelepçe takılmasını ve hastaneye yatırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Baba Seyyar, oğlu hakkında, Adnan Menderes Üniversitesi tarafından düzenlenen,  bir başkasının yakın yardım ve bakımına muhtaç olduğunu, yalnız kalması, tedavisinin aksaması veya gecikmesi halinde hayati risk taşıdığı şeklinde rapor bulunduğunu belirterek,” Benim oğlumun, bir başkasıyla tokalaştığında veya vücuduna alacağı herhangi bir darbede kanında pıhtılaşma oluyor. Cezaevinde kalması onun açısından çok tehlikeli. Bu nedenle devlet büyüğümüz olan Cumhurbaşkanı’mıza buradan sesleniyorum. Oğlumun yaşaması için tedavi olması şart, bu konuda bana yardım edin” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
haberleri seyyar

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM