Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Hayvana eziyet etmedik, koruma amaçlı götürdük

Hayvana eziyet etmedik, koruma amaçlı götürdük

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde, bir köpeğin iple otomobilin arkasına bağlanarak çektiği iddiasıyla 1033 lira ceza kesilen kadın sürücü A.S., Hayvana eziyet edecek hiç bir şey yapmadığını söyledi.

Hayvana eziyet etmedik, koruma amaçlı götürdük
Hayvana eziyet etmedik, koruma amaçlı götürdük

Aydın- Denizli Karayolu kırsal Pamukören Mahallesi yakınlarında Pazar günü akşam saatlerinde seyir halinde olan 20 B 1177 plakalı otomobile bir köpeğin, iple bağlanarak çekildiği görüldü. Yoldan geçen bir sürücü tarafından kaydedilen görüntüler sosyal medyada yer aldı. Plaka üzerinde sürücüyü ve otomobili tespit eden polis kadın sürücü A.S.’nin adresini belirleyerek 5199 Sayılı Kanunun 14. Maddesi (a) bendi uyarınca 1033 lira para cezası kesti.  Köpeğin ise Aydın Büyükşehir Belediyesi Zabıta görevlileri tarafından teslim alınarak barınağa bırakıldı.

“HAYVANA EZİYET EDECEK HİÇ BİRŞEY YAPMADIM”

Köpeğe eziyet etmediğini belirten A.S. ise, “10 Aralık tarihinde ailecek 10 gün izne çıktık. Eve döndüğümüzde zayıf ve bitkin düşmüş ölmek üzereyken bir köpekle karşılaştık. Bu köpeği kurtarmak için beslemeye başladık. Köpeği besledikçe bize alıştı. Evin önünden gelip geçeni rahatsız etmeye başladı. Komşularda köpeği bağlamamız konusunda uyardı. Bizde köpeği bağladık ama bu defa dışarıdan gelen köpekler, köpeğe zarar vermeye başladı. Bazende ipini kopararak insanlara saldırmaya başladı. Ona alıştık ve o güne kadarda baktık. Çocuklarda ismini Kuru olarak koydu. Saldırganlığı nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediye Ekiplerini arayarak barınağa götürmelerini istedik. Götüreceğiz demelerine rağmen 2 hafta bekledik götürmediler. Bizde hayvanı sahiplendirmek istedik ama dişi olduğu için kimse almak istemedi. Saldırganlığı nedeniyle yoldan geçenler köpeği öldüreceğini söyledi. Çok sevdiğimiz köpeği korumak amaçlı ilerideki bir mezbahanın oraya götürerek bakmak istedik. Otomobilin bagajına koymak istedik ama girmedi. Bizde çok zayıf bir iple köpeği otomobilin arkasına bağladım. Herhangi bir zorlama olmadı. Zorlasak ip kopacak şekildeydi. Otomobili birinci viteste ağır ağır sürüyordum. Köpeği götüreceğim mesafe ise 350 metre ancak uzaklıktaydı. Oraya bırakarak ekmeğini de verdik. Bizi çekenler ise evden çıktığımız bile gördüler. Aradan bir süre sonrada köpek eve geriye döndü. Eve gelen veterinerlerin kontrolünde herhangi bir eziyete rastlanmadı. Hayvanlara eziyet edecek hiç bir şey yapmadım” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM