Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

İnatçı kedi girdiği mazgaldan 10 gündür kurtarılamadı

İnatçı kedi girdiği mazgaldan 10 gündür kurtarılamadı

Aydın’ın Efeler ilçesinde yağmur suyu mazgallarının altına giren inatçı kediyi girdiği yerden 10 gündür ne vatandaş ne de itfaiye ekipleri bir türlü çıkartamadı.

Olay Aydın’ın Efeler ilçesi Kemer Mahallesi Ayko mevkiinde yaşandı. 10 gün önce vatandaşlar mazgal altından kedi sesi duydu. Oraya nasıl girdiği anlaşılamayan kedi için ilk kurtarmayı vatandaşlar yapmaya çalışsa da başarılı olamadı. 3 gün boyunca olduğu yerden çıkamayan kediye mama ve su veren vatandaşlar durumu daha sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri aynı kedi için 10 gün içerisinde birkaç kez kurtarma operasyonu düzenledi ancak inatçı kedi mazgal altındaki kanallara saklanınca itfaiyenin çalışması da başarılı olamadı.

İnatçı kedi girdiği mazgaldan 10 gündür kurtarılamadı
İnatçı kedi girdiği mazgaldan 10 gündür kurtarılamadı

2 GÜN YOL TRAFİĞE KAPATILDI

Gece saatlerinde aynı yerde bağıran kedinin sesini duyan mahalle sakinleri yine durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ekipleri ile olay yerine gelen itfaiye ekipleri mazgalları kırarak ve keserek yerinden tamamen çıkarttı. Ancak inatçı kedi bu seferde seslerden korkarak kanal içerisinde kayıplara karışınca kurtarma çalışması yine başarısız oldu. Son çare olarak ise yolun trafiğe 2 gün boyunca trafiğe kapatılması ve sökülen mazgalların yerine takılmayarak kedinin kendisinin çıkması kararlaştırıldı.

10 GÜNDÜR KEDİNİN ÇIKMASINI BEKLİYORUZ

Aydın Hayvan Hakları Eğitim Hareketi Derneği Başkanı Jale Koç 10 gündür kedinin olduğu yerden çıkarak tedavisini yapmak için beklediklerini ifade ederek, “Gelen bir ihbar üzerinde olay yerine geldik. Yavru kedinin halsiz bir vaziyette olduğunu söylediler. Kurtarıp bir an önce kliğine götürmek istedik fakat yavruya ulaşamadık. İtfaiye ekipleri de ulaşamadı yavru kediye. Mazgallar açıldı, şuan kalabalık, ses ve gürültü olduğu için yavru şuan korkup saklanmış. 2 gün mazgalların açık kalmasını istedik etrafı da şerit çekilecek. Kapan da koyulacak mazgala ve inşallah yavru kedimizi sağ salim yakalayacağız” dedi.

Sıla Güllüce isimli genç kız ise, “Ben geldiğimde kedi 3 gündür burada bulunuyormuş. Bugün 10’uncu günümüz. Kedi halen daha burada, kapan kurduk, mama verdik, su verdik ama hiçbir şekilde çözüm bulamadık. İtfaiye ekipleri geldi ve mazgalları açtı. Şuan inşallah çıkar. Ümidimizi kaybetmedik. 10 gündür kanalın altında yaş mama, süt, su gibi mamalar ile besleme yapıyoruz. Çıkartmak istediğimizde de korkup saklanıyor. Ama çıkış yolu bulamıyor. Çıkmasını bekliyoruz” dedi.

KÜÇÜK ÇOCUK KEDİYİ KURTARMAK İÇİN MAZGALA GİRDİ O ANLARI KAYDETTİ

9 yaşındaki Paşahan Kabakçı isimli çocuk ise kediyi kurtarmak için açılan mazgalın içine girerek kediyi kurtarmaya çalıştı. Kanal boyunca ilerleyerek kediye ulaşan küçük Paşahan, ne yaptıysa inatçı kediyi dışarı çıkartamadı. O anları cep telefonu ile de kaydeden çocuğun kediyi kurtarmak için verdiği çaba ise görüntülere yansıdı. Paşahan Kabakçı, “Kediyi mazgalın içinde gördük. Ben küçük olduğum için mazgal açılınca içine girdim kediyi tam yakalayacakken korktu ve kaçtı. 10 gündür burada çıkartmayı denedik olmadı. Sonra belediyeden itfaiyeciler geldi burayı kıracağız dedi. Mazgalları açıyorlar. İnşallah kedi çıkacak, bekliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM