Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

İncirliova Belediyesi Personelin Borçlarını Kapattı

İncirliova Belediyesi Personelin Borçlarını Kapattı

ResimLink - Resim Yükle

İncirliova Belediyesi, geride kalan 20 yıllık hizmet döneminde, alacağı bulunan mevcut ve eski 245 belediye personeline yaklaşık 3 milyon lira ödeme yaptı.

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya; eski belediye başkanları Şerif Temel, Yahya Ümit Orbay, Vahit Dede, Fadime Orbay ve Gürşat Kale dönemiyle kendi döneminin içerisinde bulunduğu belediyeden alacağı bulunan 245 personele 3 milyon lira ödeme yaptı.

“3 milyona yakın ödeme yaptık”

Mali Hizmet Müdürlüğü’ne ödemelerin yapılmasıyla ilgili talimat veren Başkan Kaya, “20 yılı aşkın süredir belediyemizden alacağı olan 245 personellerimiz var. Hatta bu alacağını alamadan emekli olan personelimiz dahi bulunuyor. Yasa gereği memurun maaşı peşin olarak ödenmesi gerekirken önceki yönetim döneminde yapılan hatalar nedeniyle memur maaşları bile ödenmemişti. Özellikle maaş ödemesi konusunda işçi, memur tüm çalışanlar ciddi şekilde mağdur edilmişti. Biz bugün itibariyle mahkeme süreci tamamlanmış, karşılıklı anlaşma sağlanmış, yasal olarak alacakları kesinleşmiş yaklaşık üç milyon tutarındaki tüm işçi ve memur alacaklarını ödüyoruz. İncirliova Belediyesi artık işçisinden, memuruna hiçbir personeline birikmiş sosyal hak, ikramiye, maaş ve tazminat borcu olmayan bir belediyedir. Çalışma arkadaşlarımız emeklerinin karşılığı olan bu paraları sağlıkla, güle güle harcasınlar” diye konuştu.

“Koltuğa Oturduğum Gün Haciz Gelmişti”

Belediyenin icralık olduğunu hatırlatan Başkan Kaya, “Geçtiğimiz aylarda bizim hiçbir sorumluluğumuz olmamasına rağmen önceki yönetimin hataları yüzünden işçi alacakları nedeniyle belediyemiz icralık olmuştu, hatta haciz memurları makam aracı ve makam koltuğuna dahi icra işlemi yapmak istemişti. Ben o günlerde bu borcu ben yapmadım, koltuğa oturduğum gün icra geldi, mali disiplini sağlayalım, bu borcu ödeyeceğim, sizin zorlamanıza, İncirliova Belediyesi’ne bu işlemleri yapmanıza gerek yok, ben işçimizin, memurumuzun alın terini ödemeye söz veriyorum. Benim dönemimde çalışanlarımızın belediyemizden alacağı kalmayacak, bu haciz utancından belediyemizi kurtaracağım demiştim. Bugün bu sözümüzü de yerine getiriyoruz. İncirliova Belediyesi’ni işçi alacaklarından doğan hacizden kurtarıyoruz” dedi.

Belediye İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Özlem Kızıltaş da, “Bugün önceki dönemlerden kalan tüm personel alacakları ödendi. Başkanımız işçi, memur tüm personelinin yüzünü güldürdü, bizlerden hayır duası aldı. Aytekin başkanımıza işçi kardeşlerimizin alacaklarının ödenmesi konusunda gösterdiği çaba ve hassasiyet için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra ödemelerini alan bir kısım personel Başkan Kaya’yı ziyaret ederek çiçek sundu.

İncirliova Belediye Meclisi, Ağustos ayı toplantısında Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya belediyede birikmiş alacakları bulunan personele ödeme yapılmasında kullanılması amacıyla 3 milyon lira borçlanma yetkisi vermişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM