Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

İlçenin ilk kadın Kaymakamı kız çocuklarına rol model olacak

İlçenin ilk kadın Kaymakamı kız çocuklarına rol model olacak

AYDIN’ın İncirliova İlçesine atan ve göreve başlayan Kaymakam Canan Hançer Baştürk, ilk kadın Kaymakam olarak ilçe tarihine geçti. Hançer, “Üniversiteli kız çocuklarına rol model olabilirsem ne mutlu bana” dedi.

İzmir’in Bayraklı İlçe Kaymakamlığı görevinden 14 Temmuz 2020 tarihli Resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İncirliova Kaymakamlığına atandı.İncirliova Kaymakamlığına 10 Ağustos Pazartesi günü göreve başlayan Canan Hançer Başkar, ilçenin ilk kaymakamı olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Ege yöresi insanı olduğunu ifade eden Canan Hançer Baştürk, “İncirliova’nın ilk kadın kaymakamı olduğumu öğrendim çok mutlu oldum ve gurur duydum. Amacım hayırlı işlerde bulunmaktır. Görevde 26. yılımı tamamladım. Kadın olarak Kaymakamlıkta zorluklarını değilde avantajlarını gördüm. Bizim toplumumuz bayanları çok seviyor. Gittiğim yerlerde de çok iyi ilişkiler kurmuştum.

Burada da güzel olacağına inanıyorum. Üniversiteli kız çocuklarına rol model olabilirsem ne mutlu bana. İncirliova’yı güzel buldum. Zaten bildiğim bir yer kendim zaten Denizli Sarayköy‘lüyüm.  Çok farklı bir yer değil bir ege ilçesidir. Elimden geldiği kadar güzel hizmetler yapmak isterim. Şu anda pandemi çok gündemde. Arkadaşlarla birlikte elimizden gelenin yapacağız” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM