Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

İncirliova’ya yeni Sağlık Merkezi binası

İncirliova’ya yeni Sağlık Merkezi binası

İncirliova her geçen yıl büyüyerek Aydın’ın en güzide ilçelerinden birisi haline geldi. İlçeye yetersiz kalan Aile Sağlık Merkezi binası yeniden yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

İncirliova'ya yeni Sağlık Merkezi binası
İncirliova’ya yeni Sağlık Merkezi binası

İçerisinde 8 aile hekimi birimi, acil servis ve Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının yer alacağı Aile Sağlığı Merkezi’nin (ASM) yapımına başlandı. İstiklal Mahallesi’nde faaliyet gösteren 1 Nolu ASM, zamanla ihtiyaçlara cevap vermez hale geldi. 4 aile hekiminin görev yaptığı mevcut merkez binası ve arsasının bir bölümü üzerinde Sağlık Bakanlığı, içerisinde acil servis, 8 aile hekimi birimi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının yer alacağı yeni bir merkez yapmak için ihaleye çıktı. İhaleyi kazan firma, 1 yılda yapımını tamamlayacağı 2 katlı merkezin temelini kazmaya başladı. Yeni merkezin açılışı yapılıncaya kadar mevcut merkezin sağlık çalışanları, farklı bir binada hizmet vermeye devam edeceği bildirildi. Çalışmaların devam ettiği yeni ASM binası inşaat alanında AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte incelemelerde bulundu.

İncirliova'ya yeni Sağlık Merkezi binası
İncirliova’ya yeni Sağlık Merkezi binası

“İHTİYAÇ VARDI”

Bir araya geldiği İlçe Sağlık Müdürü Gülay Elçi‘den çalışmalar ve proje hakkında bilgi alan Hüseyin Celbek, halkın daha iyi ortamda sağlık hizmeti alması için çalıştıklarını söyledi. Mevcut Aile Sağlığı Merkezi’nin yaklaşık 20 yıllık bir bina olduğunu belirten Celbek, “Halkımızın yeni bir aile sağlığı merkezine ihtiyacı vardı. Bu ihtiyaç dikkate alınarak, yeni merkezin yapımına başlandı. Yeni merkezde 8 aile hekimi birimi, acil servis ve Sağlık Müdürlüğü hizmet binası olacak. Ayrıca bahçede, 112 merkezi bulunacak. Merkezin yapım çalışmaları, 1 yılda tamamlanacak. İncirliova’mız, yeni bir entegre aile sağlığı merkezi kazanacak. Şimdiden halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Teşkilat olarak İncirliova’ya daha fazla yatırım ve hizmet kazandırmak için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Celbek, milletin hizmetkarı olduklarını söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM