Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

İYİ Partili Belediye Başkanı Özcan’ın, rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı

İYİ Partili Belediye Başkanı Özcan’ın, rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı

AK Parti Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “Size bir sürprizimiz var” denilerek partiye yeni katılım olacağı ilan edildi. Daha sonra AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Mehmet Özhaseki ve beraberindekileri kürsüye çağırdı. Özhaseki ile birlikte kürsüye gelen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti sıralarından AK Parti’ye katıldı. Özcan’ın rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

2019 seçimlerinde İyi Parti’den Nazilli Belediye başkanlığına aday olan Kürşat Engin Özcan, seçimleri kazanmasının ardından ilçenin yeni belediye başkanı olarak göreve geldi. Yaklaşık 3 yıldan bu yana görevini sürdüren Özcan’ın geçtiğimiz günlerde AK Parti’ye katılacağı iddiası kulislerde dillendirilmeye başlandı.

BUGÜN ROZET TAKILDI

Özcan, bugün AK Parti grup toplantısında resmen partiye katılım sağladı. Kürşat Engin Özcan’ın rozetini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.

ÖZHASEKİ: HOŞ GELDİNİZ, SEFALAR GETİRDİNİZ

Özcan’ın partiye katılması hakkında konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Nazilli’de belediye başkanı olarak seçilen bir kardeşimiz de Nazilli’ye eserler kazandırmak istiyor. Bu nedenle bugün huzurunuzda AK Parti ailesine katılmak istiyor. Kendilerine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz demek istiyorum” dedi.

“BURADA OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUM ”

Rozet töreninin ardından kürsüye gelen Kürşat Engin Özcan ise, “Bugün burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tüm dünya ve ülkemiz ciddi bir sıkıntılı ve zorlu bir dönemden geçmektedir. Bu zorlu dönem içerisinde Cumhurbaşkanımızın yaptığı milli birlik beraberlik davetine icabet etmemek olmazdı. Biz de bu davete uyarak AK Parti saflarındaki yerimizi aldık. Hüsnü kabullerinden dolayı minnettarım, kendilerine teşekkür ederim. Memlekete ve millete hizmet etmek için her zaman emirlerindeyim” dedi.

İYİ Partili Belediye Başkanı Özcan, rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı
İYİ Partili Belediye Başkanı Özcan, rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı

KÜRŞAT ENGİN ÖZCAN’IN SİYASİ GEÇMİŞİ

2003 yılında MHP İlçe Sekreteri olarak siyasete atılan Kürşat Engin Özcan 2012’de MHP İlçe Başkanı olmuştu. 2017’de MHP’den istifa eden Özcan, İYİ Parti İlçe Başkanı oldu. Özcan, 2019 yerel seçimlerinde de Millet İttifakı’nın İYİ Parti listelerinden CHP ile ortak aday olarak belediye başkanı seçilmişti. Özcan, 2022 yılında da İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM