Kaya; Gelin birlik olalım, belediyeyi şeffaf yönetelim

Kaya; Gelin birlik olalım, belediyeyi şeffaf yönetelim

Son Güncelleme: Whatsapp


Son Güncelleme Tarihi 07.07.2020

İncirliova Belediye Meclisi, koronavirüs sürecindeki zorunlu 3 aylık aranın ardından normalleşme süreciyle birlikte ilk kez toplandı. Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “AK Parti’li bir meclis üyesini Encümen’e alacağım’ dedim. Şimdi verdiğim sözü tutmak için size demokratik bir çağrıda bulunuyorum. Gelin birlikte yönetelim diyorum” dedi.

Kaya; Gelin birlik olalım, belediyeyi şeffaf yönetelim
Kaya; Gelin birlik olalım, belediyeyi şeffaf yönetelim

İncirliova Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantısı Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Tüm meclis üyelerinin katılğı toplantıda 22 ana 5 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. İncirliova Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet raporunun okunup onaylanması ile ilgili madde görüşülürken, Belediye Başkanı Aytekin Kaya, yasa gereğince yerini Meclis Başkan Vekili Şenay Tekin’e bıraktı. Meclis toplantısında komisyona ve encümene üye seçildi.

Kaya; Gelin birlik olalım, belediyeyi şeffaf yönetelim
Kaya; Gelin birlik olalım, belediyeyi şeffaf yönetelim

ŞİMŞEK VE KAYHANLAR ENCÜMEN’E SEÇİLDİ

Encümen’e üye seçiminin yapıldığı gündem maddesinde konuşan Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Bir yıl önce AK Parti Grubu’na namus sözü verdim; ‘AK Parti’li bir meclis üyesini Encümen’e alacağım’ dedim. Şimdi verdiğim sözü tutmak için size demokratik bir çağrıda bulunuyorum. Gelin birlikte yönetelim diyorum. Benim partimin Acarlar’dan seçilmiş meclis üyesi yok, Acarlar büyük bir mahalle, sorunları, ihtiyaçları var. Acarlar’dan Encümen’e bir meclis üyesi seçelim, farklı partilerin meclis üyeleri Encümen’de görev yapsın, şeffaf bir şekilde belediyemizi yönetelim” diyerek Encümen Üyeliği’ne Cumhur İttifakı’ndan Orhan Yavuz’u, DSP’den de Mustafa Kayhanlar’ı önerdi. Yavuz önerisini, Cumhur İttifakı kabul etmedi. Söz alan MHP’li Şevki Can, grup olarak Ali Şimşek’i önerdiklerini belirtti. Yapılan gizli oylama sonucunda, 26’şar oy alan Şimşek ve Kayhanlar belediye encümenine seçildi.

Kaya; Gelin birlik olalım, belediyeyi şeffaf yönetelim
Kaya; Gelin birlik olalım, belediyeyi şeffaf yönetelim

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU’NA DA ÜYE SEÇİLDİ

Yapılan açık oylama ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na Cumhur İttifakı’ndan Hatice İrik, Orhan Yavuz, Nedim Yıldız, Millet İttifakı’ndan Muammer Öztürk, Mehmet Çelebi, İmar Komisyonu’na Millet İttifakı’ndan Murat Gören, Fatma Tabak, Cumhur İttifakı’ndan Fatih Subaşı, Levent Güleçyüz, Hasan Güneş seçilirken; Kıymet Takdir Komisyonu’na Cumhur İttifakı’ndan Hatice İrik, Yakup Yılmaz, Millet İttifakı’ndan Muammer Öztürk girdi.

KAYA’YA BORÇLANMA YETKİSİ

2019 yılına ait Denetim Komisyonu raporunun meclis üyelerinin bilgisine sunulduğu ve faaliyet raporunun oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, İncirliova Belediyesi’nin İller Bankası’ndan 3 milyon 850 bin lira kredi kullanma talebi de görüşüldü. Kredi kullanımı ile ilgili konuşan Başkan Kaya, kredi çekerek belediyenin borcunu yapılandıracaklarını söyledi. Kaya, “Yapılandırmayla belediyemizin 300 bin lira karı olacak” diye konuştu. İlgili madde, oy çokluğu ile kabul edildi. Cumhur İttifakı meclis üyelerinden sadece Nedim Yıldız, oylamada ‘hayır’ oyu kullandı ve yapılandırma için kredi çekilmesinin yanlış bulduğunu belirtti.

UYAR YERİNİ ALDI

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Kenan Balcı’nın istifa etmesiyle yerine geçen yedek üye İYİ Parti’li Sibel Uyar da ilk toplantısına katıldı. Uyar; katip üye ile Tarihi Kentler Birliği’ne yedek üyeliğine de seçildi.

Kaynak: Haber Merkezi

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.