Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Kent Maydanında ziyaretçilere açıldı

Kent Maydanında ziyaretçilere açıldı

ResimLink - Resim Yükle

CUMHURBAŞKANLIĞI İletişim TIR’ı 6. Durağı Aydın Kent Meydanı’nda 23-26 Mart tarihlerinde 4 gün ziyaretçlerini ağırlayacak.

Kent Maydanında ziyaretçilere açıldı
Kent Maydanında ziyaretçilere açıldı

Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunma amacıyla başlatılan proje kapsamında dijital ve teknolojik deneyim ve uygulama alanlarıyla donatılmış Dijital Tır, 52 ili ziyaret edecek. İlk durağı Edirne’de vatandaşları ağırlayan Dijital Tır, Tekirdağ, Balıkesir, Manisa, İzmir’den sonra Aydın’da 23-24-25-26 Mart tarihlerinde 12:00-20:00 saatleri arasında da ziyarete açık olacak. Kurulduğunda 40 metrekarelik bir iç alan hacmine sahip olan Dijital Tır’da ziyaretçileri üç boyutlu görünüme sahip, yüksek teknoloji unsurlarıyla oluşturulmuş bilgi akışını aktaran holografik sunucu karşılıyor. Dijital Tır’ın içinde Harekete Duyarlı Ekran, 3 Boyutlu Sanal Kutu, Yeşil Perde ve Sihirli Ayna deneyim alanları bulunuyor. TIR’ı ilk ziyaret ederek açılışını gerçekleştiren Aydın Vali Yardımcısı ve Efeler İlçe Kaymakamı Cemal Şahin’e, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun eşlik etti.

“TÜM AYDINLILAR DAVETLİDİR”

TIR’ın içerindeki İHA’yı kollarını kaldırarak kullanan Vali Yardımcısı Cemal Şahin, “TIR’ımız 4 gün burada kalacak ve ziyaretçilere açık olacak. İçerik olarak ülkemizin milli kültüreli tarihi ve teknolojik alanlardaki halkımızla buluşacaktır. Ziyaretler pandemi tedbirleri çerçevesinde yapılacaktır. Tek kişi halinde ziyaretler yapılacak. Bizde bu süre içinde vatandaşlarımızın bu tırı ziyaret etmelerini bekliyoruz.”

“İHA’LARI KULLANIM DENEYİMİ YAŞAYACAKLAR”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun’da, “TIR, 40 metrekarelik bir alana sahiptir. Ziyaretçilere deneyim ve gezme imkânı sunuyor. 3 boyutlu sanal kutuda Fatih Sondaj gemimizde var. Harekete duyarlı ekranda ise vatandaşların hareketlerini animasyon şeklinde yansıtacak. Türkiye’nin gururu olan İHA’ların kullanım deneyimi yaşayacaklar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM