Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Kısıtlamaya rağmen meydanda sergi açan esnafa tepki

Kısıtlamaya rağmen meydanda sergi açan esnafa tepki

AYDIN’ın İncirliova İlçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda farklı illerden gelerek sergi açan esnaflara AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek, tepki göstererek belediye yetkililerine, “Bunların ne özelliği var” diye sordu.

Kısıtlamaya rağmen meydanda sergi açan esnafa tepki

Ülkemizde ve dünyada pandemi insanlara korku dolu anlar yaşanıyor. Aydın’da koronavirüsün artmasıyla kırmızıya büründü ve hafta sonu 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Ancak İncirliova’da belediyeden izinli olduğu iddia edilen ve farklı illerden gelerek Cumhuriyet Meydanında sergi açan esnaflar kısıtlamayı delerek sergi açmayı sürdürdü. İlçede kısıtlamadan dolayı esnaflar kapalıyken, dışarıdan gelen esnafların ortada hiçbir şey yokmuş gibi açık olması diğer esnafların tepkisine neden oldu. Esnaflar adına tepki göstererek açıklama yapan AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek, yapılanın doğru olmadığını savundu.

Kısıtlamaya rağmen meydanda sergi açan esnafa tepki

“YEREK ESNAFA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

İlçe Başkanı Hüseyin Celbek, “Kovit-19 salgını nedeni ile kısıtlama uygulanan ilçemiz Cumhuriyet Meydanında İncirliova’da tüm küçük esnaf yasaklara uyarken maalesef meydanda başka illerden gelen bir çok esnaf tezgahlarını açmış durumdalar. Bu zor süreçte kendi esnafımıza sahip çıkacağımız bir dönemde böyle bir rezalet ile karşı karşıyayız. Derhal bu rezalete son vermesini istiyoruz. Belediye yetkililerini bunların ne özelliği var ki, hem dışarıdan gelecekler bu zor süreçte hemde kısıtlamaya uymayacaklar. Gün birlik ve beraberlik olma günü. Gün dayanışma günü yerel esnafa sahip çıkma günü. Süreci yakından takip edeceğim. Yetkilileri göreve davet ediyorum. Bu süreçte hassas olmamız lazım. Birbirimize sahip çıkmamız lazım. Bir an önce bu yanlıştan dönülmesini istiyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kovid-19

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM