Kızılay Kadın Başkanları Çalıştayda buluştu

Kızılay Kadın Başkanları Çalıştayda buluştu

Kızılay Kadın Başkanları Çalıştayda buluştu
Son Güncelleme: Whatsapp

Türkiye genelinde Türk Kızılay Şubelerinde gönüllü olarak faaliyet gösteren Kızılay Kadın Teşkilatının   115 Kadın Teşkilatı Başkanının katıldığı Tematik Çalışma Kampı Heybeliada’da gerçekleştirildi.

Kızılay Kadın Başkanları Çalıştayda buluştu
Kızılay Kadın Başkanları Çalıştayda buluştu

Türkiye genelinde şube faaliyetlerinde kadınların aktif rol alması ve çalışmalara etkin şekilde katılım göstermeleri için çeşitli etkinlikler organize eden Kızılay, bu etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz Ağustos ayında İstanbul Heybeliada‘da gerçekleştirilen Kızılay Kadın Tematik Çalışma Kampına 1. devrede 55, 2. devrede ise 60 Kadın Başkanı katılım gösterdi. Türk Kızılay Aydın’ı temsilen eden Kadın Teşkilat Başkanı, Yeminli Tercüman Almanca Öğretmeni, Gönül Şahin Mezkit ikinci devre kampına katıldı. Aydın Kadın teşkilat gönüllülerinin yapmış olduğu faaliyetleri ve Aydın yöresine ait karanfilli gelin kültürünü anlatan Şahin Mezkit, yapmayı planladıkları etkinlikler ve projelerle ilgili bilgi verdi.  Şahin Mezkit,  kampa katılım belgesini ve GÖNÜLLÜOL sitesinde en fazla görev açan ilk üç ilin içinde yer alarak Teşekkür belgesini Türk Kızılay Kadın Teşkilatı Kurucu Başkanı sayın Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’dan teslim aldı. Bir hafta boyunca yapılan kampta yapılan Kızılay Kadın Teşkilatlanma Modeli Eğitimi, Gönüllü Yönetim Sistemi Eğitimi, Sosyal Medyayı Etkin ve Etkili Kullanma Eğitimi, Uygulamalı İlk Yardım Eğitimi ve Sağlıklı Beslenme Semineri gibi eğitimlerin yapıldığı kampta ayrıca gelir getirici faaliyetler kapsamında “Geri Dönüşüm Malzemelerinden Hediyelik Tasarlama” atölyesi gerçekleştirildi. Verilen eğitimlere, atölye çalışmaları ve etkinliklere katılan Şahin Mezkit, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen Kadın Teşkilat başkanlarıyla eğitici ve öğretici bir hafta geçirdiklerini ve Aydın için güzel projeler hazırlandıklarını söyledi. Türk Kızılay yöneticilerin de ilgiyle takip ettiği kampa, Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Şubeler Yönetişim Ofisi Başkanı Şemsi Kamile Canbay, Toplum ilişkileri Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin ve Gönüllü Yönetimi Direktörü Nurdal Durmuş, Kadın Teşkilatı Koordinasyon Birim Yöneticisi ve Uzmanı Semra Aydın ve Havva Nur Yıldız’da katılarak Kızılay Kadın Başkanlarıyla bir araya geldi.

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.