Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Larva ile mücadele başladı

Larva ile mücadele başladı

ResimLink - Resim Yükle

İncirliova Belediyesi vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirebilmesi için sivrisinek ve zararlı haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Larva ile mücadele başladı
Larva ile mücadele başladı

Çalışmaların şubat ayında başladığını belirten İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya; “Önceki yıl olduğu gibi bu yılda erkenden tedbir alıp çalışmalarımıza şubat ayı içerisinde başladık. Amacımız, bakteri kökenli biyolojik larvasitleri kullanarak sivrisinekleri kaynağında kontrol altına almak ve uçkun evresine yani insanlara zarar veren safhaya geçmeden sivrisineklerle mücadele edebilmek. Hedefimiz ise vatandaşlarımızın rahat bir yaz mevsimi geçirebilmelerini sağlamak. Burada ilaçlama mücadelesi kadar kullanılan ilaçlar da çok önemli. Yaptığımız planlama doğrultusunda sivrisinek ve zararlı haşerelerle mücadele çalışmalarımız insana ve doğamıza zarar vermeyen bakteri kökenli biyolojik larvasitlerle devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“YAŞAM KALİTESİ YÜKSEK VE TEMİZ KENT İNCİRLİOVA”

Çevre temizliği ve halk sağlığı konusundaki hassasiyeti ile tanınan Başkan Kaya: “Zararlı haşerelerle mücadelemiz dışında özellikle koronavirüs salgını ile mücadelemizde yoğun şekilde devam ediyor. Ekiplerimiz üstün bir gayretle ve çoğu zamanda mesai saati gözetmeksizin kamu binaları, banka şubeleri ya da vaka görülen binalarda anti septik ilaçlarla dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. İncirliova Belediyesi olarak biz yaşam kalitesi yüksek ve temiz kent İncirliova için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu vesileyle gece gündüz demeden çalışan, emek veren bütün personelimize ve bizlere katkı sağlayan İncirliovalı vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Aytekin Kaya lavra

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM