Aydın’ın İncirliova İlçesinde faaliyette bulunan İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü TAGEM’in 30’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla ‘Gençler İncirle Buluşuyor’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte lise öğrencilerine incirle ilgili ders verildi.
![Lise öğrencilerine incir dersi verildi 8 Lise öğrencilerine incir dersi verildi](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2021/11/DSC04713-min-1024x576.jpg)
Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nün (TAGEM) 30’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde ‘Gençler İncirle Buluşuyor’ etkinliği düzenlendi. Etlikte Murat Hale Küçükoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojisi Bölümü öğrencilerine incir üzerinde ders verildi. Toplantı salonunda yapılan etkinlikte İncir Araştırma Enstitüsü Müdürü Sabahattin Abay, kurumun kuruluş tarihinden bugüne kadar oluşumunu kısaca anlattı.
![Lise öğrencilerine incir dersi verildi 12 Lise öğrencilerine incir dersi verildi](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2021/11/DSC04720-min-1024x576.jpg)
Ardından ziraat mühendisleri önce sinevizyon gösterimi ile ardından da arazide incir fidanının ağaca ve incir meyvesinin oluşumuna kadar yetiştirilmesini anlattı. Yaklaşık 2 saatlik bir programda ilk kez incir fidanı ve işletmesi gören öğrenciler ise ziraat mühendislerinden bilgi aldı.
![Lise öğrencilerine incir dersi verildi 13 Lise öğrencilerine incir dersi verildi](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2021/11/DSC04724-min-1-1024x576.jpg)