Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Memur ve memur emeklilerine yapılacak zam oranları belli oldu

Memur ve memur emeklilerine yapılacak zam oranları belli oldu

Kamu Görevlileri Hakem Heyeti’nde yapılan oylamada, memur ve memur emeklilerine yapılacak zam oranları; 2024 yılında yüzde 15 artı yüzde 10, 2025 yılında yüzde 6 artı yüzde 5 olarak kabul edildi. Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının görüşüldüğü 7’nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine, konu Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na taşındı. Hakem Kurulu’nun bugün […]

ResimLink - Resim Yükle

Kamu Görevlileri Hakem Heyeti’nde yapılan oylamada, memur ve memur emeklilerine yapılacak zam oranları; 2024 yılında yüzde 15 artı yüzde 10, 2025 yılında yüzde 6 artı yüzde 5 olarak kabul edildi.

Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının görüşüldüğü 7’nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine, konu Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na taşındı. Hakem Kurulu’nun bugün yapılan 5’inci toplantısında nihai karar alındı.

Memur-Sen Konfederasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre; memur ve memur emeklilerine 2024’ün ilk 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2025’in ilk 6 ayında yüzde 6 ve ikinci 6 ayında yüzde 5 zam yapılacak.

BAKAN IŞIKHAN: ÇALIŞANLARIMIZI ENFLASYON KARŞISINDA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Işıkhan, “Memur ve memur emeklilerimizin 2024-2025 yılları kapsamındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 7’nci Dönem Toplu Sözleşmemiz kapsamında Hakem Heyeti; 2024 yılı için yüzde 15+10 2025 yılı için yüzde 6+5 zam oranı üzerinde karar kılmıştır. Özellikle kamu görevlilerimiz adına talep edilen 50 maddenin aynı şekilde kabulü ve diğer sosyal haklar hususunda da önemli kazanımlara imza attığımız Toplu Sözleşmemizin, başta kamu çalışanlarımız, kamu emeklilerimiz ve aileleri olmak üzere çalışma hayatımızın tüm paydaşlarına hayırlı olmasını diliyorum. Süreci karşılıklı anlayış, istişare ve nezaket ilkelerimiz çerçevesinde yürüten Konfederasyonlarımız ve genel yetkili sendikalarımıza, emek veren tüm komisyonlara ve müzakere heyetlerine teşekkür ediyorum. Sosyal devlet anlayışımızla çalışanlarımızı enflasyon karşısında korumaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

ResimLink - Resim Yükle ResimLink - Resim Yükle
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM