Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Merhum Başbakan Menderes Demokrasi Çınarı altında anıldı

Merhum Başbakan Menderes Demokrasi Çınarı altında anıldı

Aydın’ın Koçarlı İlçe Belediyesi tarafından Demokrasi Şehidi Merhum Başvekil Adnan Menderes’in vefatının 62. yıldönümü nedeniyle Çakırbeyli’de Demokrasi Çınarı altında lokma hayrı düzenlendi. Merhum Başvekil Adnan Menderes, doğup büyüdüğü Çakırbeyli Mahallesinde bulunan Demokrasi Çınarı altında gerçekleşen lokma hayrı ile vefatının 62. yıldönümünde okunan dualarla yad edildi. Düzenlenen anma programına, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Koçarlı […]

ResimLink - Resim Yükle

Aydın’ın Koçarlı İlçe Belediyesi tarafından Demokrasi Şehidi Merhum Başvekil Adnan Menderes’in vefatının 62. yıldönümü nedeniyle Çakırbeyli’de Demokrasi Çınarı altında lokma hayrı düzenlendi.

Merhum Başbakan Menderes Demokrasi Çınarı altında anıldı

Merhum Başvekil Adnan Menderes, doğup büyüdüğü Çakırbeyli Mahallesinde bulunan Demokrasi Çınarı altında gerçekleşen lokma hayrı ile vefatının 62. yıldönümünde okunan dualarla yad edildi.

Düzenlenen anma programına, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, DSİ 21. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kayır, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aylin Dağdeviren, MHP İlçe Başkanı Şenol Şahin, Ülkü Ocakları Koçarlı İlçe Başkanı Nuri Sevinç, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan duaların ardından vatandaşlara lokma ikramında bulunulurken, Merhum Başvekil Adnan Menderes rahmetle anıldı.

Merhum Başbakan Menderes Demokrasi Çınarı altında anıldı

“YÜREKLERİMİZDE Kİ YARA DİNMEDİ”

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Ölümlerinin 62. Yılında Demokrasi Şehidimiz Merhum Başvekilimiz Adnan Menderes’i ve dava arkadaşları Maliye Bakanı Hasan Polatkan ile Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’yu Çakırbeyli mahallemizde bulunan Demokrasi Çınarı altında anmak için lokma hayrı düzenledik. Başvekilimiz Menderes’i ve arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.  Demokrasi tarihine kara leke olarak geçen o günü unutmadık, unutmayacağız. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Çakırbeyli mahallemizde doğan, Efeler diyarı Aydınımızın yetiştirdiği, Kurtuluş Savaşı gazisi, hemşerimiz Adnan Menderes ‘yeter söz milletindir’ diyerek cesur adımlarla çıktığı demokrasi yolunda başvekil olarak görev yaptığı 10 yıllık iktidarı boyunca gerçekleştirdiği hizmetleri ile aziz milletimizin gönlünde hayırla anmaya ve anılarını yaşatmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ve önceki dönem İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun gayretleri ile yapılan Adnan Menderes Demokrasi Müzemizde anılarını yaşatıyoruz” diye konuştu.

ResimLink - Resim Yükle ResimLink - Resim Yükle
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM