Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Minik Mustafa için 45 bin lira lazım

Minik Mustafa için 45 bin lira lazım

AYDIN’ın Germencik İlçesinde Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası Mustafa Duru’nun (3), fiziksel fonksiyonlarını güçlendirmek için Engelli Yürüteci ve Micro Treketlekli Sandalye alınması için baba Muhammed Duru (27) Aydın Valiliği onayıyla 45 bin liralık yardım kampanyası başlattı.

Germencik‘in Mesudiye Mahallesi‘nde yaşayan inşaat işçisi Muhammet Duru ve ev kadını Yüksel Duru (25) çifti, ikinci çocukları Mustafa’nın 6 aylıkken boynunu destek olmadan tutamadığını fark etti. Mustafa’nın İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi‘ne yapılan tahlil ve incelemelerin sonucunda, SMA Tip 1 hastası olduğu belirlendi. Doktorlar, tedavisine başlanan Mustafa’nın sağlığına tamamen kavuşabilmesi için sadece birkaç ülkede uygulanan zolgensma gen tedavisi alması gerektiği söyledi. Yatağa bağlı, karnından mideye uzanan hortumla beslenen Mustafa’nın, sağlığına kavuşması için ABD’deki hastanede zolgensma gen tedavisi görmesi gerekiyor. Yürümekte zorlanan Mustafa için fiziksel fonksiyonlarının güçlenmesi gerekiyor. Bunun içinde Engelli Yürüteci ve Micro Treketlekli Sandalye alınması için baba Muhammed Duru Aydın Valiliği onayıyla 45 bin liralık yardım kampanyası başlattı. Baba oğlu için yardımseverlerden yardım beklediğini söyledi.

“HAYIRSEVRELERDEN YARDIM BEKLİYORUZ”

Baba Muhammed Duru, “Oğlumun 3 yıldan beri yaşaması için mücadele veriyoruz. Fiziksel fonksiyonlarını güçlendirmek için 2 tane cihaz almamız gerekiyor. Bu iki cihaz kolunu ve bacaklarını güçlendirecek. Biri engelli yürüteci diğeri ise mikro tekerlekli sandalye ikisinin 45 bin lira civarında fiyatı var. Bununla ilgili Aydın Valiliğinden yardım toplama izni aldık. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Özellikle yaşadığım Aydın’ın halkından büyük destek bekliyorum. Oğlumun daha iyi olması için bizden yardımlarınızı esirgemeyin. TR85 0001 0004 3565 0334 2650 04 ZİRAAT BANKASI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM