Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Olaylı otel ikinci kez mühürlendi

Olaylı otel ikinci kez mühürlendi

ResimLink - Resim Yükle

AYDIN’ın Didim İlçesinde kamuoyu tarafından ‘ikiz kuleler’ olarak bilinen ve kaçak yapıldığı için mühürlenen otelin mühür fekti yapılarak müşteri alındığı bilgisi üzerine belediye ekipleri oteli dün akşam saatlerinde yenden mühürledi.

 Didim’de ikiz kuleler olarak adlandırılan otel imara aykırı kaçak yapıldığı gerekçesiyle belediye ile otel sahibi arasında 2015 yılında başlayan dava süreci devam ederken, otelin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle 14 Haziran oteli mühürledi. Otelin mühürlenmesinin ardından aynı gece otel sahibinin ağabeyi ve oğlununda aralarında bulunduğu 6 kişi beyzbol sopalarıyla bir restoranda oturan Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve Avukatı Nizamettin Bulut’u darp etti. Olaydan sonra otel sahibi ile birlikte yakalanan 7 kişiden 3’ü tutuklanırken, 4 kişi ise serbest kaldı.  

Olaylı otel ikinci kez mühürlendi
Olaylı otel ikinci kez mühürlendi

MÜHÜR FEKTİ YAPIP MÜŞTERİ ALDILAR

Yaşanan olaylardan sonra otel işletmecisi Ahmet Orak’ın mühür fekti yaptığı ve otele yeniden müşteri aldığı tespit edildi. İkinci kez otele gelen Didim Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Murat Hacıfettahoğlu ile birlikte zabıta ekipleri işlem yaptı. İşlemler esnasında Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Çevik Kuvvet polisi de otel çevresinde güvenlik tedbiri aldı. Otel sahibi Ahmet Orak ile bazı otel yetkilileri işlemleri izledikleri görüldü. Otelin avukatı Murat Sultansu ise yapılan işlemlerin doğru olmadığını ileri sürdü. Otelde konaklayan müşteriler ise yaşanılan durum karşısında şaşırdı. Zabıta ekiplerince otelin belirlenen giriş kapıları ile garaj kapıları ekiplerce mühürlendi. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından belediye ekiplerince hazırlanan tutanağın otel yetkililerince imzalanmamasının ardından taraflar arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Olaylı otel ikinci kez mühürlendi
Olaylı otel ikinci kez mühürlendi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
atabay didim mühür

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM