Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Pandemi sonrası yapılan boğa güreşi ilgi gördü

Pandemi sonrası yapılan boğa güreşi ilgi gördü

AYDIN’ın Germencik İlçesinde 6’ıncısı düzenlenen Boğa Güreşi Festivali vatandaşlar tarafından ilgi gördü. 100 boğanın güreştiği Alangüllü Arenası’nda 3 bin kişi 25 lira ödeyerek kıran kırana geçen boğaların güreşini izledi.  

Pandemi sonrası yapılan boğa güreşi ilgi gördü

Germencik Belediyesi tarafından organize edilen 6’ıncı Geleneksel Boğa Güreşi Festivali Alangüllü Arenası’nda yapıldı. Aydın, Muğla, İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesinin çeşitli illerinden gelen 100 güreş boğası kıyasıya güreşti. Havanın sıcak olmasıyla bazı boğalar güreşmekten kaçarken, sahipleri onları güreştirmek için zor anlar yaşadı. Sabahın erken saatinde kamyon ve traktör römorklarını güreş alanına etrafına yerleştiren vatandaşlar ise 25 lira karşılığında güreşleri piknik havasında izledi. Güreşleri izleyen 3 bin vatandaşın maske ve mesafeye dikkat etmediği görüldü. 2020 yılında pandemi dolayısıyla yapılamayan boğa güreşleri 1 Temmuz’dan itibaren normalleşme süreciyle yeniden yapılmaya başladı.

Pandemi sonrası yapılan boğa güreşi ilgi gördü

“ZEVKLİ BİR GÜREŞ OLDU”

Germencik Belediye Başkanı CHP’li Fuat Öndeş ise gazetecilere yaptığı açıklamada, “Pandemi dolayısıyla evlerinde sıkılan vatandaşlar ve bu camiaya gönül verenlerin beraberce bir özlemi vardı. Boğa güreşiyle ilgili komitemizde çok ciddi bir çalışma yaptı. Boğaların çatımlarının isabetli olmasıyla zevkli bir güreş oldu. Bu vesileyle vatandaşların sıtkılığını ve bıtkınlığını birazcık olsun güreş izleterek unutturmaya çalışıyoruz. Uzaktan ve yakından çok sayıda vatandaşımız var onları da en güzel şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. 2021 yılında Aydın’da toplamda 6 boğa güreşi olacak. Bu güreşlerin 3 tanesi Germencik’te yapılacak. Bizim için sevindiricidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
arena boğa güreşi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM