AYDIN’ın Germencik İlçesinde çiftçilik yapan Fatih Köse, evde kimsenin olmadığı sırada bahçede park halindeki 2021 model traktör bir anda alev alarak yanmaya başladı. Çevredekiler hortumla müdahale etmeye çalıştığı traktörü itfaiye ekipleri söndürdü. Traktörün küle döndüğü o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
![Park halindeki traktör alev alev yandı 8 Park halindeki traktör alev alev yandı](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2022/04/Bahcede-park-halindeki-yanan-traktor-guvenlik-kamerasina-yansidi-6.jpeg)
Park Mahallesinde yaşayan Fatih Köse, 1,5 yıl önce 260 bin liraya traktör aldı. Köse, 09 FK 532 plakalı traktörü her zaman olduğu gibi bahçede park halinde bırakarak 27 Mart günü bir iş için başka bir ilçeye gitti. Akşam saatlerinde park halindeki traktörün motor kısmından önce dumanlar ardından da alevler çıkmaya başladı. Yanan traktörü fak eden komşular bir yandan itfaiyeye haber verirken diğer yandan ellerine aldıkları hortumla alevleri söndürmeye çalıştı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını çevreye sıçramadan söndürdü. Ancak yanan traktör kullanılamaz hale döndü. O anlar ise evin önünde bulunan güvenlik kamerasına anbe an yansıdı.
![Park halindeki traktör alev alev yandı 12 Park halindeki traktör alev alev yandı](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2022/04/Bahcede-park-halindeki-yanan-traktor-guvenlik-kamerasina-yansidi-7.jpeg)
“EVİMİZDE YANABİLİRDİ ALLAH KORUDU”
Fatih Köse, “Traktörü tarladan geldikten sonra her zaman olduğu gibi bahçeye park ettim. İşim vardı evden ayrıldım. Birkaç saat sonra yangın çıkmış. Traktörün nasıl alev aldığını anlayamadık. Traktörü aldığımız bayiyle görüştük. Henüz bir şey demediler. Bir bakıma buna da ‘şükür’ diyoruz. Evimiz de yanabilirdi. Evde yaşlı anne babamız var. Annem yatalak. Allah korudu. Bu yangında yaklaşık 300 bin lira zararımız var. Konu ile ilgili emniyete, adliyeye başvuru yaptık. Ne gerekiyorsa yasal işlemlerimizi yapacağız” dedi.