Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Protez kollarına kavuşması için 1 milyon 400 bin lira lazım

Protez kollarına kavuşması için 1 milyon 400 bin lira lazım

ResimLink - Resim Yükle

AYDIN’ın İncirliova ilçesinde, babası ile çalışmak için gittiği inşaatta elektrik akımına kapılan Samet Aktepe (18), 2 kolunu birden kaybetti. 1 yıldır kolları olmadan yaşayan Samet için Aydın Valiliği onayıyla 1 milyon 400 bin liralık kampanya başlatıldı.

Protez kollarına kavuşması için 1 milyon 400 bin lira lazım
Protez kollarına kavuşması için 1 milyon 400 bin lira lazım

Zafer Mahallesinde yaşayan Serpil (45) ve Emoş Aktepe (47) çiftinin 3 çocuğundan biri olan Samet Aktepe, ekonomik anlamda zor durumda olan babasına yardım etmek için Ortaokul 7’nci sınıfta okulu bıraktı. Babası ile birlikte çalışmaya başlayan Samet Aktepe, geçen 8 Nisan’da bir inşaatın çatısına demir çekmeye çalışırken yan taraftan geçen yüksek gelirim hattını fark etmedi. Aktepe’nin taşıdığı demirlerin ucu yüksek gerilim hattına temas edince, elektrik akımına kapıldı. Babası ve inşaattaki diğer işçilerin yardımı ile kurtarılan Samet Aktepe, ambulansla Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Aktepe, 23 gün yoğun bakım ünitesinde tedavi gördü. Yaşama tutunan ancak iki kolu kangren olduğu için omuz hizasından kesilen Aktepe, hastanede aylarca süren tedavisinin ardından geçen 1 Eylül’de taburcu edildi. Kollarıyla çıktığı evine kolsuz dönen Aktepe, yeniden o eski günlere dönebilmenin hayalini takılabilecek protez kollarla kuruyor. İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın önderliğinde Aydın Valiliği onayıyla Samet Aktepe’ye iki protez kol takılması için gerekli olan 1 milyon 400 bin liralık kampanya başlatıldı.

Protez kollarına kavuşması için 1 milyon 400 bin lira lazım
Protez kollarına kavuşması için 1 milyon 400 bin lira lazım

“BANA UZANACAK YARDIM ELLERİNİ BEKLİYORUM”

Samet Aktepe, “Yeniden kollarımın olmasını istiyorum. Telefonuma dokunmak, kapıyı açmak ve kendi başıma kimsenin yardımı olmadan ayakta durabilmek istiyorum. Eskisi gibi olmasada yemeğimi kendi başıma yemek istiyorum. 2 protez kolum için 1 milyon 400 bin lira lazım. Hayırseverlerden bu konuda destek bekliyorum. Bana uzanacak yardım ellerini bekliyorum.”

“YAPACAK GÜCÜMÜZ YOK”

Anne Serpil Aktepe ise, “Samet’in bu kazayı geçirmesi bir yıla yaklaştı. Bizim için çok zor bir süreçti. Halende öyle geçiyor. Belediyemizde çok detsek oldu. Onların yardımıyla kampanya başlatıldı. Ufak tefekte olsa kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bu yardımın toplanması gerekiyor. Bizde Samet için hayırsever insanlardan bu desteği bekliyoruz. Destek vermek isteyen tüm insanlardan Allah razı olsun. Bunu yapmaya kendi imkânlarımız el vermiyor.”

“YAKINDAN İLGİLENDİK”

İncirliova Belediye Başkanı İYİ Partili Aytekin Kaya ise, “Samet kardeşimizin durumunu öğrendikten sonra hemen kendisiyle iletişime geçtik. Tedavi sürecini yakından takip ettik. Belediyemizden görevlendirdiğimiz arkadaşlarımızla Samet tedavi için Isparta ve Ankara’ya gitti. Biz de bu süreçte yardım kampanyası için hazırlıklarımızı yaptık. Yasal sürecin tamamlanmasının ardından Aydın Valimizin onayıyla Samet’in kollarına kavuşabilmesi için yardım kampanyası iznimizi aldık. Toplanacak yardımla Samet’imiz yeniden hayata dokunacak, takılacak protezlerle kendi ihtiyaçlarını artık kendisi karşılayabilecek. Tüm hayırseverlerimizi yardım kampanyasına destek olmaya davet ediyorum. Vatandaşlarımızın yapacağı küçük bir katkı bile Samet’in geleceği için büyük bir umut olacaktır. Bu süreçte bize destek olan Aydın Valimiz Hüseyin Aksoy’a, önceki dönem milletvekilimiz ve kıymetli Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar’a, devletimizin ilgili tüm kurumlarına, tedavi sürecini takip eden doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Samet Aktepe için başlatılan yardım kampanyası Ziraat Bankası TR70 0001 0007 9796 5633 4350 01

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM