Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Ramazan Bayramı Emekli ikramiyeleri ne zaman verilecek?

Ramazan Bayramı Emekli ikramiyeleri ne zaman verilecek?

Yılda iki defa olmak üzere Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilen emekli ikramiyelerinin ne zaman verileceği 12 milyon emekli tarafından merakla bekleniyor.

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ndan emekli olan 12 milyon emeklinin aklındaki soru Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatacağı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada  SSK’lıların 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur ile Emekli Sandığı emeklilerinin de 11 Nisan’da bayram ikramiyesi alacağını kamuoyuna duyurdu.

Ülke genelinde alınan koronavirüs önlemleri nedeniyle bu yıl emekli ikramiyelerinin ödenmesinin erken olacağını ifade eden Selçuk, “Buna göre ikramiyeler, 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre 17-18-19 olanlar için 7 Nisan; 20-21-22 olanlar için 8 Nisan; 23-24 olanlar için 9 Nisan, 25-26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek. Yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan tarihleri arasında ödenecek” dedi.

Emekli İkramiyesinden Kimler Yararlanabiliyor?

Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen Emekli ikramiyelerini SGK’dan emekli olan vatandaşlar, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağduru sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri alabiliyor. Ayrıca ölüm aylığı (dul ve yetim aylığı) alanlar da ikramiyeden faydalanabiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Emekli ikramiyeleri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM