Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Red oyu kullandı işyerinin önü kazıldı

Red oyu kullandı işyerinin önü kazıldı

ResimLink - Resim Yükle

AYDIN’ın İncirliova İlçesinde yeni yılın ilk Belediye Meclis Toplantısında şirket müdürünün değiştirilmesinde red oyu kullanan Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Şevki Can’ın işyerinin önünün kasten kazılması gündemi gerdi. Aytekin Kaya ise rutin bir çalışma olduğunu savundu.

Red oyu kullandı işyerinin önü kazıldı
Red oyu kullandı işyerinin önü kazıldı

İncirliova Belediyesi yeni yılın ilk meclis toplantısında red oyları ortalığı karıştırdı. Toplantıda İNCİRBEL Şirket Müdürü Hüseyin Kocabıyık’ın değiştirilmesi için gündem maddesinin onaylanması gündeme geldi. Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri şirket müdürünün değiştirilmesine red oyu kullandı. Gergin geçen meclis toplantısından bir gün sonra belediyeye ait iş makinesi MHP’li Belediye Meclis Üyesi Şevki Can’a ait işyerinin önündeki parke taşlarını kazarak öylece bıraktı. Cumhur İttifakı Meclis üyeleri ise buna tepki göstererek hukuka gideceklerini söylerken, Belediye Başkanı Aytekin Kaya’da rutin bir yol çalışması olduğunu savundu.

Red oyu kullandı işyerinin önü kazıldı
Red oyu kullandı işyerinin önü kazıldı

“KASTEN YAPILDI”

İşyerinin önünün belediye tarafından kepçeyle kasten kazıldığına değinen MHP’li Belediye Meclis Üyesi Şevki Can, “5 Ocak günü yılın ilk meclis toplantısında ek gündemle kendi getirdiği şirket müdürün değiştirilmesi istendi. 14 ay önce meclisin onayıyla gelen şirket müdürünün neden değiştirileceğini sorduk. Bizde bı konuyla ilgili bizde red oyu kullandık. Meclisten çıkarkende ağır hitamlarla maruz kaldık. Tek tek hesap soracağını söyledi. Alınan bu karardan sonrada bugün benim işyerinin önünü kasıtlı olarak kazdı.  12 metrenin üzerindeki yollar yasayla büyükşehire aittir. Bunu yaparken büyükşehirin işine müdahele etmekle suçta işledi. Bununla ilgili hukuka gideceğiz.”

Red oyu kullandı işyerinin önü kazıldı
Red oyu kullandı işyerinin önü kazıldı

“RUTİN BİR ÇALIŞMADIR”

Belediye Başkanı Aytekin Kaya ise yaptığı açıklamasında; “Doğalgaz hat çalışması nedeniyle Prof. Dr. Türkan Saylan Caddesi üzerinde bozulan yollara geçici çözüm olarak daha önce yama yapılmıştı. Ancak yoğun kullanım ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yol üzerinde çöküntüler yaşanması, özellikle yağmur suyu oluklarının çökmesi yolda su ve çamur birikintilerine ayrıca pis koku şikâyetlerine neden olmuştur.  Vatandaşlarımızın çok sayıda şikâyetine konu olan bu duruma kalıcı olarak son vermek amacıyla şikâyete neden olan yollar üzerinde belediyemiz ekiplerince yamalar kaldırılmış, taş döşeme ve yol yapım çalışmasına başlanmıştır. İlçemiz genelinde planlı ve rutin olarak sürdürdüğümüz yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam edecektir. Amacımız her şeyin en güzelini hak eden İncirliova halkına hak ettiği en iyi hizmeti vermektir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM