Samet Aktepe….

Samet Aktepe….

Samet Aktepe….
Son Güncelleme: Whatsapp

Daha 17 yaşındaydı. Yaşıtları okula giderken o okulunu bırakıp inşaat ustası babasına yardım etmeyi tercih etti. 8 Nisan 2020 tarihinde de yine bir inşaatta çatı işlerini yaparken, elindeki demirin yüksek gelirim hattına temas etmesiyle 2 kolunu birden omuz kısmından kaybetti.

Daha genç yaşta 2 kolunu kaybeden Samet Aktepe gelecekteki yaşamı için karamsarlığa kapılmıştı. Tek düşüncesi 2 kolunun eskisi gibi kullanabilmekti. Samet’in bu hayallerini gerçekleştirmesi içinde birilerinin sesini duyması lazımdı. Oda tabiî ki medya ile olacaktı. Oldu da. Uzun zamanda birlikte çalıştığımız gazeteci arkadaşım Gökhan Düzyol olayı herkesten önce duyarak haberleştirdi. Ulusal ve yerel kanallarda yayınlandı.

Arkasından ben haberleştirdim derken konu ülke gündemine kadar düştü. Tabi haberler yapıldı ama mutlaka birileride onun elinden tutması ve destek olması gerekiyordu. Onuda İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya yaptı. Onunla yakından ilgilenerek Aydın Valiliğinden kampanya başlatılmasına vesile oldu. İlk etapta 2 protez kol için 1 milyon 400 bin liralık bir kampanya başlatıldı. Kampanyaya başta İncirliova ve Aydın olmak üzere çok sayıda hayırsever destek verdi.

Paranın çoğunluğu toplandı ancak yeterli değildi. Artan maliyetlerden dolayı kampanya 2 milyon 60 bin liraya çıkarıldı. Bu miktarın 1 milyon 368 bin lirası tamamlandı. Geriye kalan miktar içinde yine Türkiye’nin gönüldaşı hayırsever sanatçı Haluk Levent devreye girdi. Özel bir televizyon kanalında yaptığı canlı yayın programında Samet Aktepe ve annesini ağırladı. Türkiye yağmur oldu yağdı. Saatler içerisinde kalan miktarda toplandı. Samet şimdi 2 protez kollarına kavuşması için gün sayıyor. İnşallahta o kollarına kavuşacak. Burada önce medyanın her zamanki gibi konuyu ortaya çıkarmasında Gökhan kardeşimiz başrol oynadı.

Ardından İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ekibiyle konu üzerinde özveriyle çalıştı. İş insanları, siyasiler, hayırseverler derken en son noktayı ise Sanatçı Haluk Levent koydu. Emeği geçen herkes çok sağolsun. Ancak bu özverili davranışı ne olur diğerleri içinde yapalım. Çünkü çevremizde nice yardım bekleyen Samet’ler var. Ben değil biz olursak her zaman daha güçlü oluruz. Herkesin emeğine sağlık…..

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.