Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Sarıoğlu; TAHAP’a hiç kimse hiçbir şey yapamaz

Sarıoğlu; TAHAP’a hiç kimse hiçbir şey yapamaz

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, bir süredir besleme şekerinden kaynaklı yaşanan krizin bu hafta içerisinde çözüme kavuşturulacağını belirtti. Abdestlerinden şüphelerinin olmadığının da altını çizen Sarıoğlu, “TAHAP tarımın sigortasıdır ve bu ülkenin gerçeğidir. Bu saatten sonra TAHAP ile ilgili hiç kimse hiçbir şey yapamaz. Çünkü TAHAP Devleti’nin ve milletinin hem emrinde hem de yanında olan bu ülkenin tabanından çıkmış bir gönül hareketidir” dedi.

TAHAP Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, federasyonun kurumsal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla üreten yüreklere bal alımı da dahil olmak üzere bir süredir beklenti içerisine girilen şeker teminiyle ilgili de bir dizi müjde verdi. Şeker krizini çözmek ve üreten yüreklere ucuza şeker temin etmek için bir süredir yoğun uğraşlar verdiğini belirten Başkan Sarıoğlu, bazı muhalif grupların sabote etmeye çalıştığı süreci manipülasyona uğratma çabalarına da cevap verdi. “Uzun yorucu stresli bir süreç yaşadık. Önemli olan doğru olduğumuz abdestimizden şüphesi olmamasıydı” diyen Sarıoğlu, ay sonuna doğru şekerden kaynaklı yaşanan sorunların geride kalacağını vurguladı.

“TAHAP TARIMIN SİGORTASIDIR”

Sürece açıklık getiren Sarıoğlu, “Ne yapacağımızı çok iyi biliyorduk. Yapmamız gerekeni yaptık. Ekim ayından beri tarımın bileşenleriyle ilgili olarak birçok konuda bas bas bağırdık. Bunu bir kısım bürokrasi ve bir kısım siyasi hafife aldılar ya da biz doğru anlatamadık. Ama akıllara sıra bize bir şey yapmaya kalktılar. Ancak her zaman söylediğimiz bir söz vardı. TAHAP tarımın sigortasıdır ve bu ülkenin gerçeğidir. Bu saatten sonra TAHAP ile ilgili hiç kimse hiçbir şey yapamaz. Çünkü TAHAP Devleti’nin ve milletinin hem emrinde hem de yanında olan bu ülkenin tabanından çıkmış bir gönül hareketidir diye de defalarca söyledik. Haklı olduğumuzu yine zaman gösterdi. Ara ara zaman veriyorduk ancak ithalat izin açıklaması, içerideki piyasa şartları ortadaydı. Biz şunu çok rahat yapabilirdik. Kardeşim komple iade ediyoruz, sizle de uğraşmıyoruz diyebilirdik. Biz bunu yapmadık. İçimizde bazı sızmalar ve ihanetlerin olduğunu da biliyorduk. Bununla ilgili kurumlara yaklaşık 1 ay önce de başvurularımızı yapmıştık. Dün akşam saatlerinde bir bilgi bize ulaştı ve gereğini anında yaptık. Artık o kişileri biliyoruz ve birkaç gün içinde kamuoyuna yetkili kurumlar açıklar ve geçer” dedi.

“ÜRETEN YÜREKLERİN MUTLULUĞUNU PAYLAŞACAĞIZ”

Önemli olanın samimiyet ve üreten yüreklerin kenetlenmesi olduğunu vurgulayan Sarıoğlu, “Biz hiç kimsenin yıllarca yapmadığını ısrarla ilk kez yapmıştık. Kazada, yangında, selde, 15 yıl sonra bal fiyatlarında. Ama ısrarla birileri özellikle fake hesaplarla basına farklı bildirilerle ama çok muazzam bir hukuk kurulumuzun olduğunu hiçbiri işin peşini bırakmayacağımızı biz defalarca söyledik. Söylememize rağmen bazıları anlamadı. Birileri bugün arıyor. Mustafa Sarıoğlu Gürcistan’da diye arıyorlar. Benim son bir yıl hatta son iki yıl içerisinde şahsım, ailem ve birinci derecede yakınlarım içerisinden bırakın yurtdışına çıkmayı bilet rezervasyonu yaptıran tek kişiyi ortaya koysunlar ben gerekeni yaparım. Unuttukları bir şey var. Doğru duvar yıkılmaz. Sizin bu yaptığınız hareketlerin tamamı beni kırbaçlıyor, bizi korkunç kenetliyor ve güçlendiriyor. İçimizde de vay efendim diyenler var. Bakın efendim bu ülkenin Cumhuriyet Savcılıkları ve Devletin kurumları hak arama yerleri vardır. Hak aramanın biz sistemi vardır. Siz hak ararken haksızlığa giderken hukuken gerekli cezaya da çarptırılırsınız. Bugün çok ciddi bir iade yapıldı. Allah nasip ederse Pazartesi ve Salı günü itibariyle hiçbir iademiz kalmıyor. Hafta ortası Allah’ın izniyle biz iadelerden sonra kalan minimize olan bize güvenen bize dualarıyla destek veren arayıp başkanım ekonomik gücüm şu param lazımsa ben şunu göndermeye hazırım diyen üreten yüreklerin tamamının mutluluğunu biz yine kamuoyuyla alenen sosyal medya hesaplarımızdan basınla birlikte paylaşacağız” diye konuştu.

“ŞEKER İŞİNİ BİTİRİYORUZ”

“Çirkefleşenlerin alayının her türlü hukuki hesabını sormaya da devam edeceğiz” diyen Sarıoğlu, “İlk görüntüyü doğudan şirin bir ilçemizden vereceğiz. Önemli bir evrağı almak için gecikme yaşadık. Onu da aldık, emanet artık bizdedir. Allah nasip ederse Perşembe günü hayrımızla birlikte şeker işini bitiriyoruz. Önceden bir sürpriz olabilir mi biz sürprizlere açığız ancak elimizdeki evrağımız nettir. Dolayısıyla bu sıkıntılı süreci bitirdik. Bu arada balla ilgili sağımını beklettiklerimiz var Adana bölgesinde sağımını beklettiklerimiz de başlarlar.

Herkes yaptığından utansın ve herkes yaptığıyla kalsın ama net bir ifadeyle utanmadan çok canımızı yaktılar çoluğumuza çocuğumuza varıncaya kadar uğraştılar. Bunların hiçbirisini yanlarına bırakmayacağız. Acımız ve hastamız varken bu yapıldı. Neticede bitti bakalım bu saatten sonra ne yapacaklar. Biz yine söylüyoruz. Hem Devletimizin hem emrinde hem yanındayız. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza, milletvekillerimize ve Onursal Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu süreçte yılmadan bizimle beraber olan arkadaşların tamamına teşekkür ediyoruz” cümleleriyle açıklamasını noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM