Sarıoğlu; Türkiye’yi karış karış geziyor

Sarıoğlu; Türkiye’yi karış karış geziyor

Sarıoğlu; Türkiye’yi karış karış geziyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Çanakkale’nin Çan ilçesinde üreticilerle bir araya gelen Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, üreticilerin sorunlarını yerinde dinlediklerini ifade ederek gereğini yapacaklarını söyledi. Sarıoğlu, Türkiye’yi karış gezerek üreten yüreklerle birlikte çözüm üretiyor.

Sarıoğlu; Türkiye’yi karış karış geziyor
Sarıoğlu; Türkiye’yi karış karış geziyor

Çan ilçesi Menderes Parkı’nda TAHAP Çanakkale İl Başkanı Ferit Uyar, Bölge Koordinatörü ve TAHAP Balıkesir İl Başkanı Akın Beyhanlı ve üyeler ile bir araya gelen TAHAP Genel Başkan Mustafa Sarıoğlu, burada üreticilerin sorunlarını dinledi. Aldığı notlarla konuyu Ankara‘ya taşıyacağını kaydeden Sarıoğlu, “Teşkilatlarımızı ve üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Güncel problemleri değerlendiriyoruz. Tabi biz TAHAP olarak birçok konuya dokunduğumuz için Çan’daki üreticilerimizin de problemlerini dinledik. Ankara’ya döndüğümüzde ise gereğini yapacağız. Biz zamlardan önce Türkiye genelinde arıcılarımızın besleme şekerini 212+ nakliye ile dağıttık.

Şu anda Türkiye genelinde üyelerimizin ihtiyacı olan 1. sınıf ekmeklik unu dağıtıyoruz. Gıda paketini de yakında açıklayacağız. Tabi bu arada mevzuat değişiklikleri ile ilgili yani milletimizin devleti ile buluşması ile ilgili değişikliklerin yapılması ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Önemli olan mesele sorunları yerinde görüp tespit ederek, Ankara’da bu sorunları çözmek asıl hedefimiz bu. Onun için bu ziyaretleri yapıyoruz” dedi.

“EKOLOJİK TARIMA DÖNMEK ZORUNDAYIZ”

“Bal fiyatları artık istenen seviyeye yavaş yavaş geliyor” diyen Sarıoğlu, “İnşallah önümüzdeki yıl daha iyi olacak. Mesela küçükbaş hayvan yetiştiricisi üyelerimiz var, onların da problemlerini biliyoruz. Süt hak ettiği yere gelmeli, ama önce Türkiye’de tarımın bileşenlerinde tarımın kitabı yeniden yazılmalı.

Tarım ve Gıda kesinlikle güvenlik meselesi ilan edilmeli. Yine bunun yanında özellikle konvansiyonel tarımı terk edip, ekolojik tarıma dönmek zorundayız. Tarımsal bürokraside yeniden yapılanmalı milletin üzerine binen bu yükler ancak bu şekilde hafifletilir diye düşünüyoruz. O nedenle yoğun bir çalışma temposu içerisinde bölge koordinatörü arkadaşımız ve Çanakkale il başkanı kardeşimiz ile birlikte bugün Çan’da misafir olduk. Buradan da nasip olursa Kırklareli’ne, Edirne’ye ve Tekirdağ’a doğru devam ediyoruz” dedi.

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.