Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Sarıoğlu; Yüzleşmek lazım yüzleşmeyi ertelemek sadece kendimizi aldatmaktır

Sarıoğlu; Yüzleşmek lazım yüzleşmeyi ertelemek sadece kendimizi aldatmaktır

TÜRKİYE Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Başkanı (TAHAP) Mustafa Sarıoğlu,Gerçekler acıdır, yüzleşmek lazım yüzleşmeyi ertelemek sadece kendimizi aldatmaktır” dedi.

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Başkanı Mustafa Sarıoğlu, yaptığı açıklamasında; “Herkes feryat figan, gübre şu fiyat, yem şu fiyat, akaryakıt şu fiyat zam zam zam. İyi de 1946 ve 1960 arası başta ABD ile yapılan Tarım ve maden anlaşmalarını niçin yüksek sesle konuşmuyoruz. Kimler bizi konvansiyonel tarıma mecbur etti. Bunlar yapılırken bizim büyüklerimiz ne yaptı. Ya da günümüzde biz ne yapıyoruz? Niçin sorgulamıyoruz, niçin yüksek sesle bu üretim yıllar önce nasıl yapılıyordu diye araştırmıyoruz. Biz kimyasal gübreye falan muhtaç değiliz. Biz hazır yeme muhtaç değiliz. Biz her şeyin kolayına kaçıp her şeyi hazır almak zorunda değiliz.

Evet, büyük bir ayna dev bir ayna koyup karşısına millet olarak geçip bakmak zorundayız. Taşımalı eğitime geçilirken belki bazı bölgelerde terör vb sebeplerle geçildi. Lakin diğer bölgelerde niye geçildi? Kolayımıza geldi servis geliyor,  şehre okula yemeğini devlet veriyor, çocukla uğraşmaktan kurtulduk. Çocuklarda okul çıkışı bağ bahçeden, hayvan otlatmaktan kurtuldu. Herkesin hoşuna gitti” dedi.

“HERKESİN HOŞUNA GİTTİ”

“Bunlarda yetmedi” diyen Sarıoğlu, “Böyle olmuyor kasabaya ilçeye taşınalım şehirde her şey var, sigortalı işe de girdin mi, sendeki rahat beyde yok. Çocuklar gençler elden çıktı. İnternet kafe, park sanal dünya. Köyde kalanlara kız verilmez hale geldi. Toplumsal ahlak çöktü. Bu çöküntü başta siyasete, kurumlara her yere her şeye bulaştı. Evet, insanlık tarihi boyunca savaşlarla, terörle yok edemedikleri Milleti uyuşturdular, içimizdekilerle, bizlerle Konvansiyonel tarımla elde edilen gıda ile zehirlediler. Tağşişle sessizce öldürdüler. Şimdi hep birlikte haykırıyoruz. Öldük bittik gittik, şu gitsin bu gelsin. Haykırmayın beyler, isyan etmeyin biz bunların olmasına kendimiz izin verdik. Dev birer ayna kent meydanlarına bakıp kendimize gelelim. Biz üreten yürekler olarak asla teslim olmayacağız.

Evet, kim ne yaparsa hukuken mutlaka bu millete hesabını verecektir. Ama savunma sanayi başta olmak üzere gelinen noktada sıra tarıma gelmiştir. Biz TAHAP olarak milletimiz adına iletilen taleplerin yerine getirildiğine şahidiz yaşadık yaşıyoruz. Diğerleri ne yaptı bunu sorgulamak zorunda bu millet. Milletin derdini çözme yerine süslü proje kelimesi ile soygun diyenlere de haykırın beyler. Biz aynı yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Ve net bir ifade ile sadece iktidara gelmek için iç ve dış tüm hainlerle gezen, onların dilini kullanan, her yerde borçları erteleyeceğiz, Faizleri sileceğiz destek ( Para) diyenlerin dedeleri bizi bu hale getirdiği için ( Ulu Önder Atatürk hariç) onlarla asla olmayacağız. Üretin dağlar kadar arkanızda biz varız diyen Recep Tayyip Erdoğan‘a yanlışları toplayıp düzeltilmesini isteyeceğiz ve onunla yürüyeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
eğitim okul tahab

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM