Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Sel mağduru vatandaşlar Efeler Belediyesinden yardım bekliyor

Sel mağduru vatandaşlar Efeler Belediyesinden yardım bekliyor

AYDIN’ın Efeler İlçesi Terziler Mahallesinde geçen hafta yaşanan sel felaketinde duvarı yıkılan yüzde 85 engelli Cihan Topal, “Kendi imkânımla yapamıyorum. Belediye Başkanımızdan buranın eski haline dönüştürmesini istiyorum. Bizi yalnız bırakmasın” diye yardım çağrısında bulundu.

Sel mağduru vatandaşlar Efeler Belediyesinden yardım bekliyor
Sel mağduru vatandaşlar Efeler Belediyesinden yardım bekliyor

Geçen hafta yağan yağmur Aydın’ın bazı ilçelerinde sele neden oldu. Yaşanan sel dolayısıyla birçok mahallede maddi zarar meydana geldi. Sel felaketini yaşayan mahallerden birisi olan Terziler Mahallesinde ise selin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Sel anında istinat duvarının yıkılmasıyla taşan suların koyunların bulunduğu hayvan damına dolması nedeniyle koyunlar son anda ölümden döndü. Aradan günler geçmesine rağmen yıkılan duvarın molozunun kaldırılmaması ve eski haline dönüştürülmemesine vatandaşlarda tepki gösterdi. Efeler Belediyesinin adeta felaketi yaşayan vatandaşları yalnız bıraktığına değinen mahalleli bir an önce yıkılan duvarın kaldırılmasını istiyor.

“KOYUNLARIMI SON ANDA KURTARDIM”

Boğulmakta olan koyunlarını son anda kurtarmayı başaran yüzde 85 engelli Cihan Topal’da, “Mahallemizde geçen hafta içerisinde bir sel felaketi yaşandı. Yaşanan selden dolayı burada bulunan taş duvar devrildi. Traktörümde selde devrildi ve zarar gördü. Duvarın devrildiği yerde koyunlarım vardı. Suyun içinde kalan koyunlarımı son anda boğulmaktan kurtardım. Evin alt kısmına giriş kapalı. Evin bulunduğu alan perişan durumdadır. Buranın bir an önce temizlenmesi gerekiyor. Ben yüzde 85 engelli bir vatandaşım. Kendi imkanlarımla buranın molozunu temizleyemiyorum. Efeler Belediye Başkanından buraya iş makinesi göndermesini ve buranın eski haline dönüştürmesini istiyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM