Şirket müdürünün değişimine Cumhur ittifakı karşı çıktı

Şirket müdürünün değişimine Cumhur ittifakı karşı çıktı

Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhur İttifakı İncirliova Belediye Meclis Üyeleri, belediyeye ait İNCİRBEL şirketinde müdür olarak görev yapan Hüseyin Kocabıyık’ın görevden alınması kararına karşı çıktı. CHP’li Hüseyin Kocabıyık’ın görevden alınmasına Cumhur İttifakı sahip çıktı.

Şirket müdürünün değişimine Cumhur ittifakı karşı çıktı
Şirket müdürünün değişimine Cumhur ittifakı karşı çıktı

İncirliova Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Ocak ayı Belediye Meclis Toplantısı Kültür Merkezi‘nde Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Cumhur İttifakı’ndan Orhan Yavuz ve Millet İttifakı’ndan da Muammer Öztürk, mazeretli olarak katılmadı. Meclis’e ek gündem maddesi olarak getirilen sermayesi İncirliova Belediyesi’ne ait İNCİRBEL Limited Şirketi’nde müdür olarak görev yapan Hüseyin Kocabıyık’ın yerine Millet İttifakı Meclis Üyesi Şenay Dumano‘nun getirilmesi önerildi.

Şirket müdürünün değişimine Cumhur ittifakı karşı çıktı
Şirket müdürünün değişimine Cumhur ittifakı karşı çıktı

“NEDEN GÖREVDEN ALINMAK İSTENDİ?”

Söz alan Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Hatice İrik, Başkan Kaya’ya Kocabıyık’ın müdür görevinden neden alındığını sorarak, “Cumhur İttifakı olarak 5 Kasım 2019 tarihinde size dedi ki ‘Başkanım ekibinizi kurun, yolunuza devam edin.’ Hüseyin ismi, bizim tarafımızdan telaffuz edilmedi. Sizin takdirinize uygun olarak göreve getirildi. Sonuçta sizin ekibiniz. Şimdi neden Hüseyin Kocabıyık’ı görevden alıyorsunuz? Kendisini tenzih ediyorum herhangi bir açığımı vardır, usulsüzlüğümü vardır, işini mi aksatıyordur, vesaire. Bununla ilgili bilgi talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“YASAL HAKKIMIZI KULLANDIK”

Belediye Başkanı Kaya da Hüseyin Kocabıyık’ın belediyede işlerinin yoğun olduğunu belirterek, “Hüseyin Kocabıyık’ın şantiyede ve şirkette iki ayrı görevi var. Şirkete de Şenay Dumano’yu getirmek istedik. Başka sıkıntımız yok, sıkıntı aramayın. Yasal hakkımızı kullanmak istedik” dedi.

Geçmişte CHP İlçe Başkanlığı ile 31 Mart Yerel Seçimleri’nde CHP’den Belediye Başkan aday adayı olan Kocabıyık’ın değiştirilmesi kararına Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri karşı çıktı. Oy çokluğu ile alınan kararla müdür değişikliği talebi reddedilirken, CHP İncirliova eski İlçe Başkanı Hüseyin Kocabıyık görevinde kaldı.

DENETİM KOMİSYONUNA ÜYE SEÇİLDİ

Öte yandan Belediye Meclisi’nde Denetim Komisyonu üyeleri de seçildi. Yapılan oylamayla Denetim Komisyon üyeliğine Cumhur İttifakı’ndan Nedim Yıldız, Yakup Yılmaz ve Mustafa Karayiğit ile Millet İttifakı’ndan Mehmet Güler ve Murat Gören seçildi.

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.