Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Sokağa ekmek almaya çıkmak serbest mi?

Sokağa ekmek almaya çıkmak serbest mi?

31 ilde uygulanmaya başlanan 48 saat sokağa çıkma yasağı süresince fırınların açık olacağı duyurulmuştu. Vatandaşlar sokağa ekmek almak için çıkılıp çıkılamayacağını merak ediyor. İşte cevabı:

11 ve 12 Nisan tarihlerinde uygulanacak olan 2 günlük sokağa çıkma yasağında fırınların açık olacağ duyuruldu ancak açık olan fırınlardan ekmek almak için sokağa çıkılıp çıkılamayacağı konusu muğlak kaldı. Ekmek almaya gitmek serbest mi  yoksa yasak kapsamında mı olduğu halk arasında merak ediliyor. Sokağa çıkma yasağı kapsamında market ve bakkallar da kapalı olacağından fırınlar da ekmekleri nasıl satacakları konusunda soru işaretlerine sahip.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, yaptığı açıklamada vatandaşların ekmek konusunda tedirgin olmalarını gerektiren bir durumun bulunmadığını söyledi.

Bütün fırınların bilgilendirildiğini belirten Balcı, şunları kaydetti:

“Fırınlarımız çalışacak. Ekmek vatandaşların kapılarına kadar götürülüp verilecek, satış yapılacak. Araçlar mahalle mahalle dolaşıp ekmek satışını gerçekleştirecek. Vatandaşlarımızın ekmek aramaması için fırıncılarımız mümkün olduğu kadar fazla ekmek yapmaları konusunda bilgilendirilmiştir. Çünkü ilk gün önemli. İlk gün insanlarımızın ekmek arayıp tedirgin olmaması gerekiyor.”

SÜLEYMAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 30 büyükşehir ve Zonguldak için ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla karar alındığını belirten Soylu, “Telaşa gerek yok. Yarın fırınlar açık, kendi araçlarıyla dağıtacaklar. Marketler açık değil ve toplu taşıma araçları çalışmayacak” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM