Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Söke’de İnternet altyapı sorunu çözüldü

Söke’de İnternet altyapı sorunu çözüldü

Söke’de bir çok mahallede yaşanan İnternet sıkıntısına ilçe Kaymakamı Soner Zeybek el attı.

Söke’de internet altyapısı olmayan mahallerde yapılan çalışma sonucunda internet sorunu ortadan kaldırıldı. Söke Kaymakamı Soner Zeybek‘in girişimleri ile internet altyapısı olmayan kırsal mahallelerde yapılan çalışma ile sorun çözüldü. Artık ilçenin en uzak mahalleleri konumundaki mahallelerde yaşayan öğrenciler sıkıntısız şekilde eğitim-öğretim görebilecekler.

Söke'de internet altyapı sorunu çözüldü
Söke’de internet altyapı sorunu çözüldü

Söke’de yaklaşık 50 km. mesafede bulunan ve internet altyapı sorunu yaşayan, Karakaya, İsliler, Söğütözü, Sofular, Terziler, Helvacılar, Köprüalan ve Yeşilköy mahallelerinde internet altyapı sorunundan dolayı EBA’ya giremeyen 158 Temel eğitim öğrencisi ve 97 Ortaöğretim öğrencisi ile üniversiteye giden birçok öğrencinin sorunu çözüldü.

Söke Kaymakamlığı Eğitim Vakfı, Söke Belediyesi, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Söke Ticaret Odası Başkanlığı, Söke Sınav Okulları, Söke Doğa Koleji, Polat Madencilik, Esan Madencilik, Mutlu Madencilik, İlkar Madencilik ve Kormad Madencilik‘in katkıları ile kırsal mahallelerde İnternet alt yapımına destek oldu.

Söke'de internet altyapı sorunu çözüldü
Söke’de internet altyapı sorunu çözüldü

Söke Kaymakamı Soner Zeybek konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Söke yüzölçümü bakımından Aydın’ın en büyük ilçesi durumunda. 49 mahallemiz var. Bu mahallelerden yaklaşık 25 tanesi Beşparmak Dağları eteklerinde kurulan mahallelerimiz. Merkeze uzaklıkları 50 kilometre civarında. Buralarda internet altyapısı yoktu. Pandemi süreci ile birlikte okullarımız yüz yüze eğitim – öğretime kapatıldı ve internet üzerinden uzaktan eğitim – öğretime başlandı. Bunun üzerine özellikle kırsal mahallelerimizdeki öğrencilerimiz internet altyapısı olmadığı için uzaktan eğitim öğretimden mahrum kaldılar.

Hemen çalışma başlattık. Yaptığımız çalışma ile Söke’de internet altyapı sorunu tamamen çözüldü. Ülkemizde internet altyapısını tamamen çözen birkaç ilçeden biri olduğumuzu söyleyebilirim. İnternet alt yapısının çözülmesinde katkıları olan herkese teşekkür ediyorum. Bizim için önemli bir çalışmaydı. Zor bir çalışma oldu ama sonunda başarılı olduk. Söke’de internet altyapı sorunu tamamen  çözüldü” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM