Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

TAHAB’tan Arıcılara müjdeli haber

TAHAB’tan Arıcılara müjdeli haber

68 / 100

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Desteklemeler, kovan başı birlik şartı olmadan 20 lira, çam balı bölgesindeki arıcılarımıza da 30 TL olarak belirlendi” diyerek müjdeli haberi duyurdu.

Arılı kovan destekleme kararnamesinde kısmi artış yaşanması bal üreticilerini sevindirdi. Uzun süredir desteklemelerin artması için yoğun girişimlerde bulunan Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Başkanı Mustafa Sarıoğlu, artış kararının memnuniyet verici olduğunu kaydetti. Desteklemelerin artık birlik şartı olmadan üreticilere ödenecek olmasına ilişkin de en başından bu yana yoğun uğraşılarda bulunan Sarıoğlu, süreçte emeği geçenlere de teşekkür etti.

“KISMİ ARTIŞ OLACAĞINI BELİRTMİŞTİK”

Sarıoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Allah’ın izniyle ne dedi isek o. Arılı kovan destekleme kararnamesi yayınlandı, hayırlı olsun. Kısmi artış olacağını belirtmiştik. Desteklemeler, kovan başı birlik şartı olmadan 20 lira, çam balı bölgesindeki arıcılarımıza da 30 TL olarak belirlenmiştir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye ve Onursal Başkanı AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a ve emeği geçen bürokratlarımıza çok teşekkür ediyoruz. TAHAP olarak biz birlikte Türkiye’yiz. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
arıcılar

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM