Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

TAHAP, ülke genelinde ‘Memleket Bakkalları’ açıyor

TAHAP, ülke genelinde ‘Memleket Bakkalları’ açıyor

AYDIN’dan doğan üretici hareketi olan Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Dernekleri Federasyonu (TAHAP) ülke genelinde ‘Memleket Bakkalları’ adıyla çiftçilerin ürettiği ürünlerin aracısız tüketiciye ulaştırılmasını sağlayacak olan iktisadi işletmenin kuruluş aşamasını Ankara merkezli tamamladı.

Aydınlı İş İnsanı ve Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu’nun kurduğu TAHAP, ülke genelinde ‘Memleket Bakkalları’ adıyla çiftçilerin ürettiği ürünlerin aracısız tüketiciye ulaştırılmasını sağlayacak olan iktisadi işletmenin kuruluş aşamasını tamamladı. Ankara Ticaret Odası’na kayıt işlemleri yapılan iktisadi işletmenin üreten ve tüketen yürekler için hayırlı olmasını temenni eden Sarıoğlu, “Olmaz denileni yapmaya bir ve beraber, tek yürek, tek nefes, tek ses birlikte Türkiye olmaya geliyoruz” dedi.
“ÜRETEN YÜREKLERİN İŞLETMESİ”
TAHAP bünyesinde kurulan iktisadi işletme sayesinde federasyona bağlı derneklerin bulunduğu illerde ilk etapta ‘Memleket Bakkalları’ kurulması için 2022 yılı itibariyle çalışmalara hız kazandıracaklarını söyleyen Başkan Sarıoğlu, Aydın’da da üretici ve tüketicileri piyasa koşullarına ezdirmeyeceklerini söyledi.

İktisadi işletmenin kurulması için 6 aydır üzerinde titizlikle çalıştıklarını belirten Mustafa Sarıoğlu, “Geçtiğimiz süreçte üyelerimize besleme şekeri dahil olmak üzere bazı girdi kalemlerinde piyasadan daha ucuza doğrudan alım yapmalarına vesile olduk.

2022 yılının ilk çeyreğinde bazı illerimizde iktisadi işletmemize bağlı olarak üreticileri ve tüketicileri memnun edecek projeler geliştireceğiz. Bununla birlikte üreticiye nakit ödeme yapılan bir sistemimiz var. İşletmelerimizde üreticiden alacağımız tüm ürünlerde nakit ödeme yapacağız. TAHAP olarak üreten yüreklerin işletmesi olan iktisadi işletmemizin Türk Tarımı’na hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Artık söz üreten yüreklerin olacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM