Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

TAHAP, yangın ve selden etkilenen 3 bin 500 arıcıdan 2 yıl aidat almayacak

TAHAP, yangın ve selden etkilenen 3 bin 500 arıcıdan 2 yıl aidat almayacak

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, bu yıl doğal afetlerden etkilenen Aydın, Muğla ve Kastamonu’daki 3 bin 500 üyesinden 2021 ve 2022 yılı aidatı olan 600 lirayı almayacaklarını duyurdu.

Türkiye’de geçtiğimiz yaz aylarında Aydın ve Muğla’da yaşanan yangın ve Kastamonu’da büyük hasarlara yol açan sel felaketi sürecinde üyelerine ve üreticilere yardımcı olmak için adeta seferber olan Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, 3 ildeki afetzede 3 bin 500 üyesinden yıllık 300 iki yıllık ise toplam 600 lira olan aidatlarını da almayacaklarını açıkladı.

Alınan aidat muafiyeti kararı nedeniyle Muğla, Aydın ve Kastamonu olmak üzere üç ildeki afetten etkilenen federasyon üyesi üreticiler Başkan Sarıoğlu’na teşekkür etti. Aidat muafiyet kararıyla ilgili açıklama yapan Sarıoğlu, “Aydın ve Muğla bölgesindeki büyük yangından arı ve ev zayiatı olan üreten yüreklerden, Kastamonu bölgesinde sel afetinde arısı ya da evi zarar görenlerden 2021, 2022 aidatlarını almıyoruz. Üreticimizin her zaman yanında ve destekçisi olduk. Bundan sonrada olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
yangın

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM