Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

TOKİ İncirliova’ya başvuran herkes ev sahibi oldu

TOKİ İncirliova’ya başvuran herkes ev sahibi oldu

İncirliova’da 206 konut, 4 dükkan ve 1 camiden oluşan Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) başvuran 185 kişi, cuma günü çekilecek kuranın ardından ev sahibi olacak. Boşta kalan 21 daire ise daha sonra yapılacak ihaleyle müracaat edenlere satılacak. toki incirliova, incirliova toki başvuru,

İncirliova Belediyesi ve TOKİ İdaresi Başkanlığı’nca 2017 yılında İstiklal Mahallesi’ne projelendirilen İlçe Jandarma Lojmanları’nın bulunduğu 19 bin metrekarelik alanda 206 adet 2+1 konut ile 4 dükkan ve caminin içerisinde yer aldığı ve geçen yıl hükümetin tasarruf tedbirleri kapsamında askıya alınan projede sona gelindi. Projenin ‘Konut Belirleme Kurası’ cuma günü 14.00’te noter huzurunda gerçekleşecek. Kovid-19 kuralları gereğince kura çekimi TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak. Toki İncirliova.

TOKİ’ye başvuran herkes ev sahibi oldu
TOKİ’ye başvuran herkes ev sahibi oldu

“BİR ÇİVİ ÇAKANA BEŞ ÇİVİ ÇAKARAK DESTEK VERİRİZ”

Yapımı devam eden TOKİ İncirliova alanında incelemelerde bulunan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “TOKİ İncirliova ilk başladığı günden bu yana belediye olarak yardımcı olduk. İncirliova’ya güzel bir yatırım yapıldı. İlk etapta projeye 280 kişi başvuruda bulunuldu. Yaşanan ekonomik sorunların ardından yapımına başlanan projede bu kez başvuranların sayısı 185’e düştü. İncirliova’da 185 kişi kuraya girmeden ev sahibi oldu. Cuma günü çekilecek kurada başvuranlar evlerinin hangisi olduğunu öğrenecek. Devletimiz böyle bir yatırım yapmış, teşekkür ederiz. İncirliova’ya yapılacak her güzel şeyin yanında olacağız. Devlet de yapsa vatandaş da yapsa güzel olacak. İncirliova’ya bir çivi çakana biz beş çivi çakarak destek oluruz. Evlerin yapımında kaliteli malzemelerin kullanıldığını gördük. Güzel bir ailenin oturacağı evler olmuş” dedi.

21 dairenin boş kalacağını belirten Başkan Kaya, o konutların da kısa zamanda yapılacak ihaleyle müracaat edenlere satılacağını bildirdi.

TOKİ’ye başvuran herkes ev sahibi oldu

İLK KEZ EV SAHİBİ OLACAKLAR

TOKİ İncirliova‘da ev sahibi olacağından dolayı heyecanlandığını belirten ve yapılan daireleri inceleyen Hilmi Başak, “65 yaşındayım. Bu yaşımda ev sahibi olacağım için çok mutluyum. Ev sahibi olmama vesile olacak olanlardan Allah razı olsun. Cuma günkü kura çekilişini dört gözle bekliyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin.” diye konuştu. Hilmi Başak’ın eşi Ülker Başak (54) “Bu yaşımızdan sonra ev sahibi olacağız. Kurayı merakla ve heyecanla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM