Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Vali Aksoy; UYUMA aplikasyonunu indirip olumsuzlukları bizimle paylaşın

Vali Aksoy; UYUMA aplikasyonunu indirip olumsuzlukları bizimle paylaşın

ResimLink - Resim Yükle

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy,  İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan yeni bir aplikasyon programı olan UYUMA’yı (Uyuşturucu ile mücadele Aplikasyonu) tanıttı.

Vali Aksoy; UYUMA aplikasyonunu indirip olumsuzlukları bizimle paylaşın
Vali Aksoy; UYUMA aplikasyonunu indirip olumsuzlukları bizimle paylaşın

Aydın UYUMA aplikasyonunun faaliyete geçirildiğini ifade eden Vali Aksoy, geliştirilen ‘Uyuma’ projesiyle herkesin bulunduğu bölgedeki durumu, ihbar edebileceği ve bildirebileceği bir mekanizma olduğunu ve İhbarda bulunan kişilerin kimlikleri kesinlikle gizli tutulduğunu söyledi.

Vatandaşların gerek Google Play’de, gerekse App Store’dan bu uygulamayı indirebileceklerini açıklayan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Bu aplikasyon vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı hale gelmesine katkı sağlayacaktır. Temennimiz çok sayıda kişinin bu programı indirmesi ve olumsuz bir durum tespit ettiğinde ilgili birimlerle bunu paylaşmasıdır. Bu vatandaşlık görevidir” dedi.

Aydın Valiliğinde gerçekleşen tanıtım toplantısına, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ile Aydın İl Jandarma Komutanı Albay Mesut İnan katıldı.

HERKESE GÖREV VE SORUMLULUK DÜŞÜYOR

En iyi Narkotik Polisi Anne projesinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da uygulamaya geçirildiğini söyleyen Vali Aksoy, “Özellikle narkotik suçlarla ilgili mücadelede son yıllarda Türkiye’de önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor. İçişleri Bakanlığımız bünyesi içerisinde Narkonun projesi uygulanmaya başlandı. 2017 yılı ve 2018 yılı içerisinde yerli bir yazlım olan ‘Uyuma’ aplikasyonu geliştirildi. Uyuşturucuyla bağımlılıkla mücadelede herkese önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bu anlamda geliştirilen ‘Uyuma’ projesiyle herkesin bulunduğu bölgedeki durumu, ihbar edebileceği ve bildirebileceği bir mekanizma. İhbarda bulunan kişilerin kimlikleri kesinlikle gizli tutulmaktadır. Bu anlamda herkesin rahat olması ve kafasında herhangi bir soru işaretinin bulunmaması gerekiyor. Gerek Google Play’de gerek App Store’de bu uygulamayı indirebilirler. Vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı hale gelmesine katkı sağlayacaktır. Temennimiz çok sayıda kişinin bu programı indirmesi ve olumsuz bir durum tespit ettiğinde ilgili birimlerle bunu paylaşmasıdır. Bu vatandaşlık görevidir” dedi.

“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EN İYİ İLLERDENİZ”

Vali Aksoy, geçtiğimiz hafta içerisinde Narkotik Suçlar Daire Başkanının Aydın’a geldiğini ve değerlendirmeler yaptıklarını da sözlerine ekleyerek “ Gerek Jandarmamız, gerekse polisimiz büyük bir özveri ile çalışıyor. Biz bu alanda uyuşturucu ile mücadelede en iyi iller arasında yer almaktayız. Ancak bu bizi rehavete kaptırmamalı, daha ciddi, daha duyarlı bir şekilde, herkesin bu konuda hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Aydın Valiliğinde gerçekleşen tanıtım toplantısına, Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ile Aydın İl Jandarma Komutanı Albay Mesut İnan, Emniyet ve Jandarma narkotik birimleri ile Aydın’da görev yapan narkotik köpekleri Mişa ve Dila da katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM