Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Vücudunda 3 böbrekle yaşıyor

Vücudunda 3 böbrekle yaşıyor

AYDIN’ın Nazilli İlçesinde yaşayan MHP İlçe Başkanı Hasan Eren, kendi böbrekleri işlevini kaybedince,  27 yıllık hayat arkadaşı sevinç Eren’den nakledilen Böbrekle yaşama yeniden tutundu. Eren ameliyat sonrası 3 böbrekle yaşamaya başladı.

Üç buçuk ay önce Covid-19’a yakalanan evli ve iki çocuk babası Hasan Eren (56), Nazilli’de bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Yapılan testler sonucu Doktorlar, Eren’in iki böbreğinin de yüzde beş oranında çalıştığını ve işlevini kaybettiğini fark etti.

Acilen böbrek nakli olması gereken Eren, Covid tedavisinin tamamlanmasının ardından Aydın Atatürk Devlet hastanesine sevk edildi. Doktorlar, Burada yapılan tetkikler sonucu acilen Böbrek nakli yapılması gerektiğini söyleyince, Eren’in yanında bulunan hayat arkadaşı Sevinç Eren (54), eşine kendi böbreğini verebileceğini söyledi. Geçtiğimiz Nisan ayında Antalya’da bulunan özel bir hastaneye sevk edilen Eren’e eşinden alınan tek böbrek nakledildi. Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Eren Tedavisinin ardından 3 Böbrekle yaşamaya başladı.

“HAYATIMI EŞİME BORÇLUYUM”

Böbrek hastası olduğunu bugüne kadar fark etmediğini anlatan Hasan Eren, Covid tedavisi için hastaneye gittiğinde bunun fark edildiğini belirterek;” acilen böbrek nakli olmam gerektiği söylenince eşim hiç tereddüt etmeden böbreğini vereceğini söyledi. Onun yaptığı bu fedakarlık sonucu hayata yeniden tutundum, başta hayatım olmak üzere eşime çok şey borçluyum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
nazilli

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM