Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Yakalanacağını anlayınca tabancayı kafasına dayadı

Yakalanacağını anlayınca tabancayı kafasına dayadı

AYDIN’ın Efeler İlçesinde 10 gün önce polise ateş açarak kaçan Savaş Eroğlu ( 29) ve kardeşi Gökhan Eroğoğlu (26) 100 km süren kovalamaca sonunda yakalandı.

Polisi gören iki kardeş otomobille kaçmaya başladı. 100 kilometrelik bir kovalamaca sonrasında Savaş Eroğlu, yakalanacağı anlayınca kafasına tabancayı dayadı. Polis uzun uğraşlar sonucu Eroğlu’nu ikna ederek yakalarken, kardeşi Gökhan Eroğlu ise dağlık alana kaçtı.

Olay, 14 Ağustos tarihinde saat 22:30 sıralarında Kadıköy Mahallesinde hükümlü olan küçükbaş hayvan hırsızlığı, birden fazla kişi ile silahlı yağma ve polise görevini yaptırmamak için direnme gibi suçlardan ötürü kesinleşmiş 3 yıl 6 ay 20 hapis cezası bulunan Savaş Eroğlu yakalanacağını anlayınca polise ateş ederek kaçtı. 10 günden beri her yerde aranan şüphelinin bugün kiraladığı 48 V 59 12 plakalı otomobille kardeşi Gökhan Eroğlu ile birlikte kaçtığı üzerine polise ihbar geldi.

İhbarlar üzerine polis otomobili takibe aldı. Polisin takip ettiğini anlayan ve dur ihtarına uymayan Savaş Eroğlu otomobille birlikte kaçmaya başladı. Efeler İlçesinden başlayan kovalamaca, İncirliova kırsal mahallerinin ardından Germencik İlçesi kırsal Alangüllü mahallesine kadar gitti. Arkasına polisleri takan Eroğlu, dağlık alana gelince otomobille kaçamayacağını anlayarak yaya kaçmaya çalıştı. Etrafının sarıldığını gören Savaş Eroğlu, belindeki tabancayı kafasına dayayarak kendini öldürmeye kalkıştı. Polisler uzun süren konuşma sonrasında şüpheliyi ikna ederek yakaladı.

ÖZEL HAREKET DEVREYE GİRDİ

Savaş Eroğlu’nun yakalanmasının ardından kaçan kardeşi Gökhan Eroğlu’nun peşine düşen polis ekiplerine takviye olarak jandarma özel harekettan yardım istedi. Drone ile dağlık alanda Gökhan Eroğlu’nu arama çalışmaları devam ediyor. Yakalanan Savaş Eroğlu ise Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Aydın Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Kaçan Gökhan Eroğlu’nun yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM