Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Yanlışlıkla hesabına geçen 29 bin TL’yi iade etti

Yanlışlıkla hesabına geçen 29 bin TL’yi iade etti

Son Güncelleme Tarihi 23.07.2020

AYDIN’ın Söke İlçesinde TARİŞ’te işçi olarak çalışan Serkan Yirmibeş (44), yanlışlıkla hesabına yatırılan 29 bin TL’yi sahibini bularak iade etti.

Yanlışlıkla hesabına geçen 29 bin TL’yi iade etti
Yanlışlıkla hesabına geçen 29 bin TL’yi iade etti

Söke’de yaşayan evli ve 2 çocuk babası Serkan Yirmibeş, işyerindeyken cep telefonuna hesabına 29 bin TL yatırıldığı mesajı geldi. Mesajı okuyan Yirmibeş, kredi borcundan dolayı gelen paraya bankanın el koymaması için hemen bankaya gitti.  Bankadaki hesabı kontrol eden Yirmibeş, paranın sahibini araştırmaya başladı. Paranın sahibi ile iletişime geçen Yirmibeş, 29 bin lirayı geri hesaba yatırdı.

“PARA BİŞEY OLMACAK DİYE KORKTUM”

Hesaba yatan paraya bir şey olacak diye korktuğunu belirten Yirmibeş, “İşyerinde telefonuma mesaj geldi. Normalde mesajlara geç bakarım ama o an hemen baktım. Mesajda hesabıma 29 bin lira para yatırıldığını öğrendim. Hemen izin alarak bankaya gittim. Çünkü kredi kartı borcum vardı. Başkasının parasını borcum nedeniyle kesilebilirdi. Paraya bir şey olmasın diye hemen hesaptan çektim ve sahibini araştırmaya başladım. Erkan Karasan diye İzmir’li bir vatandaş olduğunu öğrendik. O sırada oda bizim iletişim numaramıza ulaşmız ve beni aradı. Hemen hesabına geriye parayı yatırarak iade ettik. İnsanlık görevimi yaptım” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM