Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Yaşları küçük ama yürekleri büyük

Yaşları küçük ama yürekleri büyük

ResimLink - Resim Yükle

AYDIN’ın Nazilli İlçesinde yaşları 13 yaşındaki Eva Buğlem Semerci ve Veda Eylül Özdemir, evde kendilerinin yaptığı kek ve pastaları emek pazarında açtıkları tezgahta satarak elde ettikleri geliri, Nazilli ve çevresinde meydana gelen orman yangınlarında zarar gören köylülere fidan almaları için gönderecek.

Yaşları küçük ama yürekleri büyük
Yaşları küçük ama yürekleri büyük

Son günlerde ülke genelinde meydana gelen orman yangınlarından etkilenen Eva Buğlem Semerci ve Veda Eylül Özdemir annelerine, yangınlardan zarar gören köylülere yardım etmek istediklerini söyledi. İlçe merkezinde kadınların el emeği ürünlerini sergilediği ve satışa çıkardığı emek pazarında tezgah açmak istediklerini söyleyen kızlara anneleri de destek verdi.

Kızların, kendi elleriyle yaptığı kek ve pastalar büyük ilgi görürken, aynı zamanda iki arkadaş olan küçük kızların bu örnek davranışı takdir topladı.

FİDAN BAĞIŞINDA BULUNACAKLAR

Kendi emeği ile para kazanmanın çok kıymetli olduğunu anladığını ve herkesin çok ilgi gösterdiğini söyleyen Eva Buğlem Semerci,” Orman yangınlarına destek için bunu yapmak istedik .Bu fikirle tezgah açtık. Kek, ıslak kurabiye, poğaça gibi ürünleri kendimiz yaparak tezgahımıza getirdik. Buraya gelen herkes ilgi gösterdi. Yaptığımız her şey çok güzel satıldı. Kendi emeğimizle kazandığımız parayla hem fidan alıp bağışlayacağız hem de zarar gören köylülere destek olacağız” dediler.

‘NASIL PARA KAZANILIR ONU ÖĞRENDİK’

Paranın nasıl kazanıldığını anladıklarını söyleyen Veda Eylül Özdemir ise,” Anne ve babamızdan aldığımız paraları harcamak çok kolay. Ancak burada para kazandıkça, emeğinle para kazanmanın ne kadar önemli olduğunu gördük. Nasıl para kazanıldığını gördük. Herkes kendi parasını kazanabilir. En azından ihtiyaçlarını kendi harçlığını çıkarmak çok değerli ve çok güzel. Okullarımız açılıyor eğitimimizi etkilemeden fırsat buldukça tezgah açmak istiyoruz. Kazandığımız parayla ise yardıma ihtiyacı olan kişilere belli kurumlara danışarak vermek istiyoruz” diye konuştu.

Çocukların bu isteklerini geri çevirmediğini onlara destek olduğunu açıklayan Anne Simge Semerci ise ,” Çocuklarımızın yangından dolayı böyle bir talepleri oldu. Biz bir şeyler yapıp satalım ve para olarak bağış yapalım diye düşündüler. Bu hafta hazırlıklarını yaptılar. Kendi el emekleriyle yapıp satıyorlar. Ya bir ihtiyaç sahiplerine bağış yada fidan bağışı. Şu an kendi paralarını kazanmayı öğrendiler. Bende kendim her hafta pazarda çiğ köfte ve çeşitli ürünleri tezgahımda satıyorum. Böyle bir yardım düşünmeleri beni çok onurlandırdı. Tezgahları oldukça ilgi gördü” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
nazilli

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM