Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Yüksek kesimlerine kar yağdı

Yüksek kesimlerine kar yağdı

Yüksek kesimlerine kar yağdı

ResimLink - Resim Yükle

AYDIN’da dün başlayan yağmur sabah saatlerinde yüksek kesimlere kar olarak düştü. Yüksek kesimlere yağan kar sevinçle karşılandı. 

Bu yıl geciken yağışlarla birlikte kuraklık tehlikesi ortaya çıkarken kuraklığın yaşanmaması için gerekli olan ve beklenen kar yağışı Aydın’ın yüksek kesimlerinde başladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi‘nin hazırda bekletilen karla mücadele ekipleri çalışmalarına kar yağışıyla birlikte başlayıp ulaşımın sorunsuz sağlanması için kapanan yollarda devam ediyor. Ekipler çalışmaları aralıksız sürdürürken Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, araçlarıyla yola çıkacak vatandaşların gerekli tedbirleri almaları konusunda uyardı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kış mevsiminin gerçekleşebilecek olası olumsuzluklarına karşı beklettiği ekipler ilk mesailerini yapmaya başladı. Ekipler, Aydın’ın yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışına karşı yolların açılması için yoğun çaba sarf ediyor. Ulaşımın aksamaması için yapılan çalışmalarda açılan yollarda buzlanma olasılığına karşı özel araçlarla tuzlama çalışması da yapılıyor. Don olaylarına karşı devam edilen tuzlama çalışmalarının yanı sıra ekipler kar yağışı sebebiyle kapanan yolları açmak için de seferber oldu.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kar küreme çalışmaları özellikle kar yağışının yoğun olarak görüldüğü Köşk, Kuyucak ve Buharkent ilçelerinde yoğunlaştırıldı.

“EKİPLERİMİZ 24 SAAT HAZIR VE ÇALIŞIYOR”

Sürücüleri gerekli tedbirleri alarak yola çıkmaları konusunda uyaran Çerçioğlu, meteorolojik veriler ışığında ekipler 24 saat esasına göre çalışmaya devam edecek. Ayrıca kış mevsimi boyunca olumsuzluklara karşı hazırda bekleyecekler. Hızlı Çözüm Merkezi olan 444 40 09 numaralı hattı arayabilecekler” dedi.

ResimLink - Resim Yükle ResimLink - Resim Yükle
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM