Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Zeytinlikte kaybolan kardeşinden 5 aydır haber alamıyor

Zeytinlikte kaybolan kardeşinden 5 aydır haber alamıyor

AYDIN’ın Germencik ilçesinde, yeğeni ve bir arkadaşı ile geçen 22 Aralık’ta zeytin toplamaya gittiği bahçede kaybolan Hakkı Gençoğlu’ndan (32), 5 aydır haber alınamıyor. Ağabeyi Metin Gemçoğlu, birlikte gittiği 2 kişinin yeniden sorgulanmasını istiyor.

Zeytinlikte kaybolan kardeşinden 5 aydır haber alamıyor
Zeytinlikte kaybolan kardeşinden 5 aydır haber alamıyor

İncirliova ilçesine bağlı Acarlar Mahallesi‘nde yaşayan Hakkı Gençoğlu, geçen 22 Aralık günü,  Germencik ilçesindeki ablasını ziyarete gitti. Gençoğlu, ablası ile görüştükten sonra da yeğeni Onur Ballı ve arkadaşı Ali Tereli ile kırsal Alangüllü Mahallesi yakınlarındaki bir bahçeye zeytin toplamaya gitti. Gençoğlu, akşam saatlerinde beraberindekilere bahçenin diğer tarafındaki ağaçlarda zeytin olup olmadığına bakıp geleceğini söyleyerek, Ballı ve Tereli’nin yanından ayrıldı. Ancak Gençoğlu, uzun süre dönmedi. Bunun üzerine aileye haber verildi. Gece yarısına kadar yapılan aramalardan sonuç alınmayınca aile, jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma, Gençoğlu’nun birlikte zeytin toplamaya gittiği yeğeni Onur Ballı ve arkadaşı Ali Tereli’yi gözaltına aldı. Ballı ve Tereli, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Jandarma, AFAD ekiplerinin de katılımıyla bölgede geniş çaplı arama başlattı. Bir haftalık aramadan sonuç alınmadı ve kayıp gencin izine rastlanmadı. Hakkı Gençoğlu’nun ağabeyi Metin Gençoğlu, ve diğer yakınları, bölgede aramalara devam etsede bir sonuca ulaşamadı. Bunun üzerine Metin Gençoğlu, telefonla ihbar aldığı başta İstanbul olmak üzere çeşitli il ve ilçelerde kardeşini aradı ancak bulamadı.

“SANKİ YER YARILDI İÇİNE GİRDİ”

İhbar aldığı her yere giderek kardeşini arayan ağabey Metin Gençoğlu, “Kardeşim 22 Aralık’ta kayboldu. Ben aylardır kardeşimi arıyorum ama bir türlü ulaşamıyorum. Kaybolalı 5 aya yaklaştı. Bu süre içinde İstanbul’da bile aramaya gittim. İstanbul’la birlikte, İzmir, Nazilli, Bodrum ve Kuşadası gibi birçok yeri dolaştım. Halen daha bir haber alamadım. Bu nedenle ben kardeşimle birlikte giden 2 kişi Onur Ballı ve Ali Tereli’den halen daha şüpheliyim. Ne olduysa bu 2 kişiden oldu. İfadelerinde tek dedikleri bizim yanımızdan kayboldu. Ben buna inanmıyorum. 3 arkadaş gidiyor ve yanından biri kayboluyor. O kaybolurken bunlar neredeydiler. Yetkilerden bu 2 kişinin yeniden sorgulanmasını istiyorum. Ben kardeşimi arıyorum. Yetkililere soruyorum bir cevap yok yetkililere sormayacağımda kime soracağım. Elbette jandarma ve polise soracağım. Kardeşim sanki yer yarıldı içine girdi. Hiç olmazsa öldüyse ölüsünü bulayım. En azından bir mezarı var derim. Yeniden araştırılsın 32 yaşındaki biri nereye gider” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
acarlar

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM