Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

98 kadın Cumhuriyeti zeybek oynayarak kutladı

98 kadın Cumhuriyeti zeybek oynayarak kutladı

AYDIN’ın Efeler İlçesinde Cumhuriyetin ilanının 98. Yılı kutlamaları kapsamında 98 kadın Kent Meyda’nında bir araya gelerek oynadıkları zeybek oyunuyla kutladı.

98 kadın Cumhuriyeti zeybek oynayarak kutladı
98 kadın Cumhuriyeti zeybek oynayarak kutladı

Aydın Kadın Hakları Koruma Derneği ve Zeybek Gücü Spor tarafından organize edilen etkinlikte Cumhuriyet’in ilanının 98. yıldönümü dolayısıyla 98 kadın bir araya geldi. Aydın Atatürk Kent Meydanında üzerlerinde Atatürk ve ay yıldızlı Türk bayrağının bulunduğu tişörtler ile toplanan 98 kadın çalan zeybek müziği eşliğinde zeybek oynadı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte vatandaşlarda o anları cep telefonları ile ölümsüzleştirerek kayıt altına aldı. 98 kadın zeybek oyunu bitirmesinin ardından izleyiciler tarafından uzun uzun alkışlandı.

KADINLARIN ÖNEMİNE VURGU YAPMAK İSTEDİK

Projeyi gerçekleştiren, Aydın Kadın Hakları Koruma Derneği Başkanı Habibe Güler, etkinlik için yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetin 98. Yılında 98 kadın zeybek oynuyor projesini bir farkındalık projesi olarak gerçekleştirdik. Laik cumhuriyetin kadınlar için önemine vurgu yapmak, hayatın içindeki kadınlarımızın farkındalığını arttırmak istedik. Bizler cumhuriyetin kadınlarıyız. Gözlerimizi laik cumhuriyete açtık.

Başka bir yönetim şekli bilmiyoruz. Kadınlarımız cumhuriyet sayesinde birer birey olmuştur. Biz burada 98 kadın ile gelip cumhuriyeti kutladık. Buradaki kadınlar cesur yürekli kadınlar. Hepimizin cumhuriyet bayramı kutlu olsun” dedi.

Zeybekgücü Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Betül Korkmaz Akçanal ise, “Çok kısa bir sürede organize oldu kadınlarımız, çok güzel çalıştılar. Bu proje Aydın’ın kadınlarının birlik ve beraberliğini, gücünü, yönetimdeki söz hakkını gösteren bir projeydi” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM